Co się daje pod lakier hybrydowy?

Co się daje pod lakier hybrydowy?

Co się daje pod lakier hybrydowy? Nie da się ukryć, że hybrydowe paznokcie w ostatnich latach zyskały na popularności. Jedną z najważniejszych przyczyn jest zdecydowanie bardziej satysfakcjonująca trwałość, niż w przypadku tradycyjnej metody. Jest to sposób, który może być wykonywany zarówno w profesjonalnym salonie, jak i w domu. W jaki sposób zrobić paznokcie hybrydowe? Dlaczego nie możemy zapominać o bazie do paznokci? W jaki sposób dokonać wyboru bazy do paznokci? Odpowiedzi na te pytania znaleźć można w poniższym artykule, do którego przeczytania serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych czytelników. 

W jaki sposób zrobić paznokcie hybrydowe?

Zanim rozpoczniemy jakiekolwiek rozważania na temat tego, w jaki sposób zrobić paznokcie hybrydowe, powinniśmy dokładnie zastanowić się, co jest potrzebne do ich wykonania. Przede wszystkim nie obędzie się bez podstawowych akcesoriów, wśród których możemy zaliczyć pilnik, kostkę, odtłuszczacz, bazę hybrydową, primer, lakier hybrydowy, nawierzchnię hybrydową, lampę UV, a także oliwkę do skórek. Jeśli zaopatrzymy się w te wszystkie przedmioty, możemy przejść do robienia paznokci hybrydowych. W pierwszej kolejności zajmujemy się piłowaniem paznokci zgodnie z naszymi indywidualnymi preferencjami, jednocześnie odsuwamy i wycinamy skórkę- jest to bardzo istotne z punktu widzenia wytrzymałości lakieru. Gdy uda nam się już to dokonać, wówczas matowimy płytki paznokcia, korzystając z przygotowanego wcześniej bloku polerskiego. Następnie przecieramy płytki paznokcia za pośrednictwem odtłuszczacza, w konsekwencji pozbędziemy się nieprzyjemnego pyłu. Teraz układamy żel do paznokci hybrydowych bądź bazę w innej postaci. Musi zostać utwardzony w lampie UV przez około 120 sekund. Teraz nakładamy cienką warstwę lakiery hybrydowego i znów pamiętamy o utwardzeniu pod lampą. W kolejnym kroku nakładamy lakier nawierzchniowy, który powszechnie znany jest jak top. Dzięki niemu możliwe jest utrwalenie hybrydy, a połysk jest w pełni satysfakcjonujący. Pozostaje nam przetrzeć warstwę odtłuszczaczem i nałożyć oliwkę, która powinna zostać wmasowana w paznokcie i skórki. 

Baza do paznokci – dlaczego należy ją stosować?

Co się daje pod lakier hybrydowy?
Co się daje pod lakier hybrydowy?

Z pewnością wiele osób zastanawia się nad tym, dlaczego właściwie musimy korzystać z bazy do paznokci, która znajduje się w hurtowniach kosmetycznych. Czy to nie jest zbędny wydatek pieniężny, którego moglibyśmy uniknąć? Przecież bez tego produktu również możliwe jest nałożenie lakieru hybrydowego, prawda? Otóż warto zdawać sobie sprawę z tego, że nie jest to jednak kolejny wymysł marketingowy. Baza jest produktem zdecydowanie wskazanym, bowiem to właśnie od niej zależy, jak będzie prezentował się końcowy efekt. Powinniśmy wiedzieć, że wysokiej jakości baza pod lakier jest w stanie nie tylko wyrównać płytkę paznokci, ale dodatkowo nadaje jednolitą powierzchnię i wygładza nierówności czy też ubytki. Dodatkowo spowoduje, że następne warstwy kosmetyków będą zdecydowanie lepiej przylegać. Jeśli zdecydujemy się na produkt o gęstej konsystencji, wówczas mamy możliwość przedłużenia i nadbudowy płytki paznokcia. Warto zwrócić uwagę na odpowiedni dobór bazy. Jeśli będzie ona prawidłowa, to w składzie zobaczymy wiele składników pielęgnacyjnych. W sprzedaży bowiem możemy znaleźć zarówno bazy regenerujące, jak i te witaminowe, które mają na celu odżywić paznokcie i spowodować, że płytka paznokcia będzie zdrowsza i silniejsza. Nie powinniśmy bagatelizować kwestii związanych ze wzmacnianiem paznokci dlatego, że pod wpływem lampy ulegają one osłabieniu. 

W jaki sposób dokonać wyboru bazy do paznokci?

Zastanawiasz się, na co zwrócić uwagę wybierając bazę pod lakier hybrydowy? Spieszymy z odpowiedzią! Otóż zanim rozpoczniemy jakiekolwiek rozważania, musimy zdawać sobie sprawę z tego, że istnieje wiele czynników, które mają ogromne znaczenie, a my przytoczymy tylko najistotniejsze z nich, które mogą określić wartość i jakość specyfiku. Najważniejsza jest kwestia przeznaczenia. Kiedy wybierzemy się do hurtowni, naszym oczom ukażą się zarówno bazy uniwersalne, jak i te wyspecjalizowane, które mają dodatkowe działanie. Niektóre posiadają witaminy, inne mają konsystencję żelową lub włókna nylonowe. Niezależnie od wyboru, każda z nich charakteryzuje się odmiennymi właściwościami, co warto mieć na uwadze. Nie bez znaczenia jest również skład specyfików. W praktyce coraz więcej producentów zwraca uwagę na to, jak wygląda idealny skład produktów. Na szczęście bazy nie zawierają żadnych substancji, które mogłyby być groźne dla naszego zdrowia. Jest to w szczególności istotne, bowiem baza do hybrydy ma bezpośredni kontakt z naszą płytką paznokcia. Kolejnym ważnym czynnikiem jest konsystencja. Przykładowo jeśli zdecydujemy się na płynne specyfiki, wówczas możemy liczyć na stosunkowo dużą wydajność, regenerację i odżywienie zniszczonych paznokci. Gęste produkty mogą nadbudować płytkę, przedłużyć ją lub wyrównać- w zależności od indywidualnych preferencji. Pamiętajmy o tym, aby zwrócić uwagę na wydajność, która także ma znaczenie. 

 

Rekomendowane artykuły