Przyjemność z wirtualnej rozrywki

Granie w różnego rodzaju gry komputerowe i internetowe to przyjemność i pasja.  Aby gra był przyjemna i komfortowa potrzebne są specjalnie przystosowane komputery dla gracza. Najnowsze tytuły gier stawiają spore wymagania techniczne, które musi spełnić komputer, aby gra działała bez zakłóceń. Dlatego komputer dla gracza powinien być dostosowany do  indywidualnych potrzeb. Wybierając sprzęt dla zapalonych graczy, trzeba pamiętać, że wymagania gier zwiększają się i może okazać się, że za 3 lata komputer, który dziś ma statut nowoczesnego, spełniającego najbardziej wyśrubowane wymagania graczy, może okazać się przeżytkiem.

Najważniejsze parametry

Komputer dla gracza powinien charakteryzować się  wysokiej jakości i bardzo wydajną kartą graficzną oraz nowoczesnym procesorem. Procesor musi dobrze współpracować z kartą graficzną. Powinien być to zgrany duet. Obecne na rynku gry wymagają kart o najwyższych parametrach, aby gracz był zadowolony z grafiki, jak i płynności rozgrywki. Zorientowanie się w wydajności grafiki ułatwiają tabele wydajności układów graficznych.  Jeżeli wybierze się najlepszą kartę graficzną, nawet przy podłączeniu kilku monitorów, gracz będzie miał do czynienia z wysoką jakością grafiki. Niestety, karta graficzna, która daje efekt niemal odwzorowania rzeczywistości, to niemały wydatek, od kilkuset złotych. Miłośnik gier przeznaczy każdą kwotę na idealne karty graficzne, ponieważ zdaje sobie sprawę z tego, że im lepsza karta grafiki, tym wydajniej pracuje komputer  dla gracza.

Karta graficzna – podstawa pięknego obrazu

Karta graficzna odpowiada za wygenerowanie obrazu i dostarczenie go na ekran. W przypadku komputera dla gracza nie poleca się pozostawiania przy zintegrowanej karcie graficznej, ponieważ jej parametry mogą okazać się  zbyt słabe w stosunku do wymagań konkretnej gry. Wybierając kartę graficzną do komputera dla gracza, należy zwrócić uwagę na takie parametry jak: pojemność pamięci RAM, złącza, szyna danych, taktowanie. Im wyższa pojemność pamięci RAM, tym lepsza wydajność karty graficznej w grach. Od złącz zależy, w jaki sposób można podłączyć monitor i czy możliwe jest używanie wielu wyświetlaczy. Od szyny danych zależy przepustowość. Dobry wybór to 256 bitów. Im wyższe taktowanie, tym lepsza wydajność jednostki graficznej.

Pamięć RAM i dysk

W komputerach dla gracza minimalna pojemność, która zapewnia komfortową grę to 16 GB pamięci RAM. Polecanym typem pamięci jest RAM DDR4. Typ pamięci musi być zgodny z płytą główną. Najlepszym dyskiem jest SSD, gdyż zapewnia szybsze ładownie gier i szybszą pracę systemu operacyjnego, co oznacza większą przyjemność z grania.

Inne niezbędne części

Komputer dla gracza musi zapewnić bezproblemową obsługę gier, jest zasilacz. Jego dobranie ułatwiają internetowe kalkulatory mocy zasilacza i posiadanie certyfikatu gwarantującego niskie straty energii. W przypadku komputera dla graczy bardzo ważne jest chłodzenie sprzętu – im niższa temperatura podzespołów, tym mniejsze obciążenie w czasie grania.

Wiatraki powinny znajdować się  we wnętrzu obudowy, jak i przy procesorze oraz kartach graficznych. Najskuteczniejsze jest chłodzenie wodne, ale jest to droższy produkt. Kupując płytę główną, należy zwrócić uwagę na takie parametry jak: obsługiwane gniazdo procesora, standard pamięci RAM, liczbę wolnych slotów na kości pamięci RAM. Dla miłośnika gier istotne jest, aby w komputerze dla gracza była możliwość łączenia kart graficznych. Wybór odpowiedniej płyty głównej daje taką opcję. Wybierając płytę główną, warto zorientować się w obsługiwanych technologiach, dostępnych gniazd rozszerzeń, złącz napędów i złącz wewnętrznych. Obudowy komputerów dla graczy wyglądają bardzo efektownie – mają .przeszklenia, podświetlenie, dynamiczne kształty.  Wyglądają fantastycznie w nowocześnie urządzonym pokoju. Gracze chcą, aby komputery nie tylko miały idealne parametry i pozwalały na zainstalowanie najlepszych gier, ale także, aby komputer zachwycał swoim wyglądem.  Wtedy granie jest jeszcze przyjemniejsze i łatwiej zaprosić znajomych do wspólnej zabawy. Nie ma nic lepszego niż wspólne granie i przeżywanie tych samych emocji. Gotowy komputer dla graczy to efekt pracy specjalistów, którym celem jest zapewnienie , jak najlepszej rozrywki swoim klientom. Konfiguracje są znakomicie zoptymalizowane. Gotowy komputer dla graczy ma wbudowany system operacyjny i idealnie dobrane wszystkie części. Jest gotowy do użycia.  Dobry komputer do grania można kupić za około 3000 złotych lub spróbować złożyć samodzielnie, wybierając elementy dostosowane do potrzeb gracza.

Samodzielne budowanie komputera do grania wymaga znajomości podzespołów i orientowania się w nowoczesnych technologiach. Komputery składane na żądanie można modyfikować w dowolny sposób. Montując samodzielnie komputer przeznaczony do rozrywki w postaci gier, należy brać pod uwagę fakt, że dostępne w sprzedaży są jedynie najpopularniejsze podzespoły, które niekoniecznie są nowinkami technicznymi. Wybór: gotowy komputer, czy składany indywidualnie należy do gracza.

Rekomendowane artykuły