Medycyna estetyczna dla mężczyzn. Poradnik dla panów

Medycyna estetyczna kojarzy ci się jedynie z damskim sposobem na pielęgnację urody? Masz problem z wyobrażeniem sobie siebie u kosmetyczki lub lekarza zajmującego się zatrzymaniem upływu czasu? Mimo ciągłego tabu, które narosło wokół tej gałęzi nauki mężczyźni są coraz częstszymi gośćmi w gabinetach medycyny estetycznej. Czy wiesz, jakie zabiegi są najchętniej wybierane przez panów?

Zabiegi medycyny estetycznej dla mężczyzn

Panowie już od pewnego czasu zaczynają dostrzegać, jak ważne dla ich samopoczucia i wyglądu jest zadbanie o swój wygląd. Rewolucja na rynku usług kosmetycznych i medycznych rozpoczęła się już kilka lat temu, kiedy to męska skóra – dotychczas zaniedbywana – zaczęła być traktowana lepiej. Naukowcy skupili się na tym, jak pielęgnować skórę mężczyzn aby nie starzała się ona zbyt szybko. Produkty dedykowane specjalnie dla panów to nie fanaberia, ale konieczność, ponieważ męska skóra różni się znacząco od kobiecej. Jest o wiele grubsza, częściej się przetłuszcza, a naczynia krwionośne są w niej znacznie gęściej umiejscowione. Zasadniczo powinna ona być traktowana w inny sposób, niż cera kobiet.

Lekarze medycyny estetycznej zauważyli, że panowie szczególnymi względami upodobali sobie zabieg toksyny botulinowej oraz laseroterapię. To dobry trop dla każdego, kto chce zatrzymać czas i złagodzić rysy. Męska twarz starzeje się wolniej niż kobieca: dopiero koło 30 roku życia zaczynają się na niej pojawiać pewne zmiany, które postępują stopniowo do średniego wieku. Badacze zaobserwowali, że u większości mężczyzn następuje nagły spadek elastyczności skóry twarzy i głębokie bruzdy, natomiast u kobiet ten proces jest łagodniejszy. Ważna jest więc obserwacja stanu skóry w gabinecie medycyny estetycznej, dzięki czemu nie dopuścimy do powstawania głębokich zmian.

Młodzi mężczyźni u lekarza medycyny estetycznej

Panowie którzy nie weszli jeszcze w   wiek średni mogą zauważać u siebie cechy, które wskazują na upływający czas ale jeszcze nie są bardzo widoczne. Szarość lub zażółcenie skóry i pogłębione pory mogą szpecić, więc warto zainwestować w zabieg lub serię zabiegów, które odwrócą bieg czasu. 30. I 40. Latkowie decydują się najczęściej na zabiegi, które ujednolicają cerę i nie wymagają długiego okresu rekonwalescencji:

– laseroterapia. Mężczyźni wybierają ją nie tylko ze względu na popularność, ale też ze względu na to, że laser świetnie sprawdza się przy leczeniu cery grubszej i naczynkowej. To doskonały pomysł dla tych panów, u których pojawia się np. trądzik różowaty. Laser frakcyjny lub erbowo-yagowy mogą wygładzić skórę, zlikwidować rozszerzone pory, spowodować że skóra będzie ładniejsza i gładsza. To, co liczy się dla mężczyzn to brak dowodów, że cokolwiek zrobili z twarzą: zabieg nie pozostawia śladów (wymaga jedynie kilku dni rekonwalescencji w przypadku bardziej intensywnej mocy lasera – wiąże się to z opuchlizną oraz z tym, że na twarzy mogą powstać nieznaczne strupki, jednak wszystkie te objawy ustępują po kilku dniach, a maksymalnie po tygodniu). Zabieg jest świetnym rozwiązaniem dla palaczy, którzy skarżą się na brak elastyczności skóry i jej nieładny koloryt

– Mezoterapia – zabieg, który można wykonać o niemal każdej porze. Zabieg tego typu może być świetnym pomysłem dla osób, które planują wyjazd i chcą wyglądać lepiej lub jako sposób na zmęczoną cerę (np. po sezonie letnim)

 

Zabiegi dla mężczyzn w średnim wieku

– Kwas hialuronowy. Panowie często skarżą się na duże bruzdy na twarzy, które powstają mniej więcej w okolicach 40. Roku życia. Tego typu zmiany można na szczęście zniwelować za pomocą kwasu hialuronowego, który – odpowiednio zaaplikowany – rozprostowuje zmarszczki i nawilża skórę od wewnątrz. Iniekcja kwasu hialuronowego może trwać zaledwie kilka minut, a skutki zabiegu są wyśmienite. Do wyboru mamy wiele różnych rodzajów kwasu: gabinety medycyny estetycznej https://m-estetica.pl/ często proponują swoim pacjentom wypełniacze kilku różnych producentów do wyboru, sugerując który z nich będzie najlepszym wyborem dla konkretnego pacjenta.

– Toksyna botulinowa – panowie, którzy mierzą się z dużym stresem często obserwują zmiany, które w wielu przypadkach są wypadkową stresującej pracy i wieku. Najczęstszym powodem kompleksów jest tzw. „mars” między brwiami, „kurze łapki” wokół oczu oraz „marionetki” wokół ust, które absolutnie nie dodają uroku swojemu posiadaczowi. Na wszystkie te zmiany można zastosować toksynę botulinową, czyli popularny botoks, który w odpowiednim stężeniu może złagodzić wyraz twarzy. Lekarz, który wykonuje zabieg ostrzykiwania toksyną botulinową z pewnością dostosuje ilość botoksu, który jest niezbędny do pacjenta. Zmarszczki mimiczne dzięki temu preparatowi znikną, ponieważ botoks działa w miejscu ich powstania – w mięśniu. Toksyna botulinowa jest także stosowana na zmarszczki poprzeczne czoła, zmarszczki pionowe między brwiami oraz na zmarszczki wokół oczu. Lekarze medycyny estetycznej chwalą go również za skuteczność w leczeniu opadających powiek czy kącików ust. 

M-estetic medycyna estetyczna
Aleja Komisji Edukacji Narodowej 21/lok U7
02-797 Warszawa
666404584
www.m-estetica.pl

 

Rekomendowane artykuły