Wakacje na Sardynii – idealne miejsce na urlop?

Wakacje na Sardynii - idealne miejsce na urlop?

Wakacje na Sardynii – idealne miejsce na urlop? Za oknem śnieg i ujemne temperatury a Ty już zastanawiasz się w jakim rejonie Europy tym razem spędzisz swój wakacyjny urlop? Co powiesz na słoneczną Sardynia all inclusive? Ta niewielka wyspa co roku przyciąga do siebie setki tysięcy turystów z całego świata. Jest to miejsce typowo wypoczynkowe chociaż nie brakuje tutaj również innych atrakcji turystycznych, o których opowiemy później. Dlaczego warto na wakacje wybrać się właśnie w tam, jak odpowiednio przygotować się do urlopu? O tym już za chwilę. 

Sardynia – miejsce idealne do wypoczynku i zwiedzania

Sardynia jest niewielką, skalistą wyspą położoną zlokalizowaną na Morzu Śródziemnomorskim. Sardynia wraz z kilkoma pobliskimi wyspami prawnie przynależy do Włoch. Jak na włoską wyspę przystało klimat tam panujący, zwłaszcza w sezonie zachęca do błogiego wypoczynku na słonecznych plażach otoczonych niezwykle błękitnymi wodami.

Tygodniowy pobyt na Sardynii wiąże się z wydatkiem rzędu 1500-1800 zł za osobę, czy to dużo? Wszystko tak naprawdę zależy od Twojej obecnej sytuacji finansowej, dla jednych cena będzie jak najbardziej przystępna, natomiast dla drugich mocno wygórowana. 

Sardynia jest kierunkiem wybieranym chętnie przez młode małżeństwa z dziećmi. Dlaczego? Jest to miejsce obdarowane jednymi z najpiękniejszych plaż, jeśli do tej pory nie miałeś okazji, koniecznie zajrzyj do katalogów biur podróży bądź skorzystaj z wyszukiwarki internetowej a w pełni zrozumiesz nasz zachwyt. Plaże i kurorty każdego lata oblegane są przez setki turystów, w tym także tych z Polski. Cisza, spokój, egzotyczna roślinność, piaszczyste plaże i błękitna woda – to właśnie te cechy chwalą sobie urlopowicze ale to nie wszystko. 

Sardynia jest także miejscem dla osób, które preferują aktywny tryb spędzania wolego czasu. Jeśli nie chcesz kolejnego lata spędzić wylegując się na słońcu to wybór tego kierunku będzie jak najbardziej trafiony. Ta z pozoru niewielka wyspa kryje w sobie całe mnóstwo ciekawych i inspirujących zakamarków, które warto jest odwiedzić takie jak np. pozostałości po starożytnym mieście fenickim w Norze. Nie brakuje tutaj także zabytków, muzeów czy innych malowniczych okolic.

Jak przygotować się do urlopu na Sardynii?

Wakacje na Sardynii - idealne miejsce na urlop?
Wakacje na Sardynii – idealne miejsce na urlop?

Jeżeli jesteś osobą, która regularnie wyjeżdża i podróżuje to etap przygotowań z pewnością nie sprawi Ci większych trudności, jeśli jednak Sardynia jest Twoją pierwszą zagraniczną wycieczkę to możesz czuć się nieco zakłopotany. Jednak spokojnie, nie masz się o co martwić, skorzystaj z naszych wskazówek a przekonasz się, że wcale nie jest to takie trudne.

Zaczniemy ustalenia tego czy wakacje na Sardynii https://wakacjenasardynii.pl/ zorganizujesz samodzielnie czy z pomocą biura podróży. Oczywiście jak nietrudno się domyślić wybór pierwszej opcji będzie zdecydowanie bardziej czasochłonny, bowiem na Twojej głowie zostanie zakup biletów lotniczych, wybór hotelu itp. W przypadku skorzystania z usług biura podróży większa część etapu organizacyjnego zostanie wykonana za Ciebie. Jak zawsze za takie udogodnienie trzeba zapłacić nieco więcej.

Krok drugi to znienawidzone przez wszystkich urlopowiczów pakowanie bagażu. Czy wiesz, że przeciętnie co druga osoba udająca się na wakacje ma z tym problem. Spakować się tak by niczego nie zapomnieć niekiedy graniczy z cudem, dlatego też zanim przystąpisz do tego arcytrudnego zadania, weź do ręki kartkę i długopis a następnie zacznij notować. Kiedy wiesz ile dokładnie dni poświęcisz na wypoczynek a ile na podróż to zadanie będzie jeszcze łatwiejsze.

Na wstępie skupimy się na najważniejszym czyli na dokumentach – pamiętaj o dowodzie, paszporcie, prawie jazdy oraz o EKUZ, czyli Europejskiej Karcie Ubezpieczenia Zdrowotnego, która umożliwi Ci skorzystanie z pomocy miejscowej służby zdrowia. Koniecznie sprawdź ważność wyżej wymienionych dokumentów, jeżeli któryś z nich na dniach utraci swoją ważność lub zaginie to czym prędzej udaj się do właściwego urzędu w celu wyrobienia nowego dokumentu.

Następne w kolejności jest pakowanie garderoby oraz kosmetyków. Kwestię odzieży jaką należy zabrać ze sobą na wakacje pozostawiamy Tobie, zwróć uwagę na jedynie pogodę jaka ma panować na Sardynii w czasie Twojego pobytu. Nawet jeżeli specjaliści gwarantują ciepłą i słoneczną aurę miej na uwadze to by zabrać ze sobą jedną cieplejszą bluzę oraz dłuższe spodnie – wieczory nad morzem bywają chłodne! By uniknąć problemu z nadbagażem zaplanuj sobie garderobę na każdy jeden dzień wakacji. W ten sposób łatwiej Ci będzie zabrać ze sobą tylko najpotrzebniejsze ubrania. Podobnie jest z kosmetykami, te przewozić należy w przeznaczonych do tego celu tzw. opakowaniach w formacie podróżnym. Jeżeli pomimo starań zapomnisz ze sobą czegoś zabrać, pamiętaj, że nie jesteś na końcu świata, na Sardynia https://www.linkedin.com/showcase/sardynia-wczasy/ znajduje się wiele sklepów z odzieżą, drogerii oraz aptek!

Na koniec, zachęcamy do tego by zaopatrzyć się w tzw. czasoumilacze. Podróż samolotem wcale nie musi być nudna, wykorzystaj ten czas np. na czytanie książek lub słuchanie ulubionej muzyki czy rozmowę z dzieckiem. Nim się obejrzysz a już będziesz na miejscu!

Rekomendowane artykuły