Czym są hotele klubowe i jakie atrakcje zapewniają swym gościom?

Czym są hotele klubowe i jakie atrakcje zapewniają swym gościom?

W sezonie letnim kombinujemy, gdzie by tu się wybrać i z jakich atrakcji turystycznych skorzystać. Mając upatrzony cel podróży, czy to krajowy, czy zagraniczny warto, jest sprawdzić, czy dana oferta biura podróży nie oferuje spędzania czasu w tak zwanych hotelach klubowych. Pewnie stawiasz pytanie o różnice między wspomnianymi hotelami klubowymi a zwykłymi. Czym charakteryzują się hotele klubowe? Dlaczego są one aż tak rozchwytywane przez klientów? Zostając tutaj przez chwilkę, poznasz niebanalną alternatywę dla zwykłych hoteli i kto wie, może zdecydujesz się na rezerwacje miejsc w takim hotelu?

Specyfika hoteli klubowych

Wyobrażasz sobie hotel jako miejsce, w którym odpoczywasz po dniu pełnym wrażeń. Pewnie nie oczekiwałeś zbyt wiele po nim. Wysoki standard pomieszczeń, wygodne łóżko i dostęp do mediów wystarczał ci w pełni. Istnieją hotele, o których być może nie miałeś wcześniej pojęcia. Znacznie różnią się one od tych bardziej konwencjonalnych. Są to hotele klubowe. Czym one się charakteryzują? Rzeczą, która od razu rzuci ci się w oczy, jest formuła all inclusive cechująca takie miejsca. Hotele klubowe zapewniają ogromną ilość atrakcji w postaci parków wodnych, plaż, basenów i organizowanych specjalnie pod klienta aktywności na świeżym powietrzu. Zatrudniają one wykwalifikowanych animatorów czasu wolnego, którzy przygotowują harmonogram zajęć dla turystów. Wliczają się do nich rozmaite zajęcia sportowe, artystyczne, karaoke czy pokazy na świeżym powietrzu. Są nie lada gratką dla rodzin z dziećmi, które postanawiają odpocząć poza granicami kraju. Planując rodzinne wakacje w takich miejscach jak Tunezja, podpytaj się w biurze podróży, czy oferta wyjazdowa uwzględnia spędzenie czasu w hotelu klubowym. Naprawdę, możesz nam wierzyć, warto.

Programy dla każdego

 Nim przejdziemy do opisu zalet większości hoteli klubowych, opiszemy dwa dość ciekawe programy oferowane przez biura podróży. Pierwszym z nich jest tak zwany “Orange Family Club”. Jest to program dedykowany całym rodzinom, uwzględniający zajęcia prowadzone w naszym rodzimym języku. Jeśli natkniecie się na hotele mające znaczek orange family club, możecie mieć pewność, że czas spędzony w obrębie hotelu, będzie czasem aktywnym, ciekawym i przyjemnym. Hotele takie oferują multum zajęć artystycznych i sportowo-rekreacyjnych. Yoga, pilates, piłka ręczna, to wszystko czeka cię i twoją rodzinę, jeśli zdecydujesz się na rezerwacje miejsca w takim hotelu. Drugim, niemniej ciekawym programem oferowanym przez biura podróży jest “Ori Kids Club”. Harmonogram zajęć odbywających się w hotelach z tym znaczkiem układany jest przez specjalistów, którzy pracują na co dzień z dziećmi. Wybór takich hoteli klubowych jest idealny, jeśli wybieramy się z dziećmi w wieku od 4 do 12 lat. Zajęcia prowadzone w języku polskim uczą dzieciaki myślenia kreatywnego, logicznego i współpracy w ramach grupy. Wszystkie te umiejętności są niezwykle ważne, jeśli spojrzymy na rynek pracy i oczekiwania pracodawców. Warto te cechy rozwijać już od najmłodszych lat.

All inclusive w bajecznej scenerii

Wśród hoteli klubowych oferujących bajecznie zorganizowane atrakcje dla całych rodzin znajdzie się wiele miejsc, które dosłownie zapierają dech w piersiach. W ich ofercie znajdziemy nie tylko absorbujące zajęcia sportowo-rekreacyjne dla dzieci, ale i również możliwość skorzystania z karaoke oraz mini disco. Dzieciakom sprawią niemałą frajdę również zajęcia pobudzające kreatywność i logiczne myślenie. Obie umiejętności są mile widziane na rynku pracy przez pracodawców, więc warto je pielęgnować już za młodu. Co jeszcze wywoła uśmiech u milusińskich? Wiele hoteli klubowych poszczyci się atrakcjami wodnymi dla najmłodszych. Mówimy tu o licznych placach zabaw, boiskach sportowych, basenach z płytkim brodzikiem oraz możliwością wypożyczenia rowerów i hulajnóg. Analizując oferty wakacyjne w biurach podróży, możemy się natknąć na zagraniczną wycieczkę z hotelem klubowym, w którego pobliżu znajduje się stadnina koni. Przejażdżka konna to niesamowite przeżycie dla malucha. Skupiliśmy się na atrakcjach dla dzieci w wieku od 4 do 12 lat, a jak wygląda oferta dla dorosłych? Ta prezentuje się bajecznie. Wyobraźcie sobie pobliski basen, parasolki i orzeźwiający drink pod ręką. Obrazek jak z filmów. Hotele klubowe to nie tylko leniwie spędzony czas, ale przede wszystkim możliwość skorzystania z rozmaitych zajęć rekreacyjno-sportowych. Możecie skorzystać z zajęć prowadzonych przez wykwalifikowanego instruktora fitness albo z siłowni, jeśli akurat jesteście mężczyznami dbającymi o formę. Miłośnicy tańca oddadzą się chwilom zapomnienia, tańcząc rumbę. Amatorzy sportów wodnych wybierając ofertę biura podróży, natkną się na przykłady hoteli klubowych oferujących wypożyczenie sprzętu pokroju deski surfingowej czy motorówki. Prócz ciekawych atrakcji, jakie spotkacie w hotelach klubowych, nacieszycie wzrok pięknymi widokami. Tropikalne wyspy, czyste morze i piękne, wąskie uliczki, którymi możecie spacerować, by pokrzepić się w pobliskich niewielkiej restauracyjce aż kuszą do wyboru takiego miejsca na wakacje. Wiele kurortów znajduje się w sąsiedztwie urokliwych plaż. Spacer wzdłuż nich, z widokiem na morze to świetny pomysł dla zakochanych. Wszak to czysty romantyzm. Można zaryzykować stwierdzenie, że wybór miejsca docelowego, z uwzględnieniem hotelu klubowego to bajeczny pomysł na spędzenie urlopu. Nic tylko korzystać.

 

Rekomendowane artykuły