Gdzie najtaniej kupić meble kuchenne

Gdzie najtaniej kupić meble kuchenne

Wymiana mebli ze starych na nowe to nieodłączny element naszego życia. Zmiana aranżacji wnętrz jest pochodną kilku czynników. Być może dysponujemy starymi meblami, które wyglądają obskurnie, a być może są solidnie uszkodzone. W kontekście aranżacji skupimy się na jednym, szczególnym pomieszczeniu. Jest nim kuchnia. W niniejszym artykule skupimy się na kilku czynnikach, które przyprawiają ludzi o zawrót głowy, a które wiążą się z kosztami wymiany mebli. Jak zaoszczędzić na meblach kuchennych i czy wiąże się to z gorszą jakością? Gdzie kupimy tanie meble kuchenne? Jakie istnieją alternatywy dla takich punktów? Od czego zależy cena mebli kuchennych? Zostając z nami, zyskasz wiedzę, dzięki której twój portfel nie schudnie w sposób przerażający. Zachęcamy do kontynuacji lektury! Zostańcie z nami!

Dobry plan to połowa sukcesu

 Jeśli chcecie zaoszczędzić na zakupie mebli kuchennych, zapytajcie sami siebie jaki efekt pragniecie uzyskać. Meble zamawiane na wymiar u profesjonalnego stolarza mogą okazać się kosztownym przedsięwzięciem. Poza tym będziemy musieli dysponować sensownym planem zagospodarowania przestrzennego. Ważne są tu wymiary pomieszczenia i rysunek techniczny. Wielu z nas może marzyć o eleganckich meblach marek podbijających renomowane salony mebli kuchennych. Dobrze, że za marzenia nie karzą. Topowe marki mebli do kuchni są równoznaczne z wydaniem sporych oszczędności lub zaciągnięciem kredytu konsumenckiego. Niestety takie są prawidła ekonomii. Jeśli jednak nie macie wielkich wymagań wobec marki czy rodzaju surowca, z którego wykonane mają być te meble, to zaoszczędzić można. Skreślimy z listy kilka punktów i znajdziemy docelowo miejsca, w których nie wydamy wiele za zamówienie mebli kuchennych. Wspomnieliśmy o liście punktów sprzedaży. Przedstawiamy ją poniżej.

Lista zakupów

 Skoro wspomnieliśmy o liście, to wypada ją przedstawić. Poniżej znajdziecie miejsca, w których znajdziecie meble kuchenne. Tuż obok opisu takich miejsc podamy szacunkową sumę pieniędzy, bez której nie warto się nawet zapuszczać z celem poczynienia zakupów.

  • Sklepy budowlane. W sklepach budowlanych znajdziemy cały asortyment rzeczy potrzebnych do przeprowadzenia remontów i przemeblowania. Znajdziemy tam gotowe zestawy mebli do złożenia w warunkach domowych. Zapuszczając się na teren takich sklepów, spokojnie wystarczy nam budżet do 5000zł.
  • Markety meblowe. Głównym asortymentem takich sklepów są oczywiście meble. Znajdziemy tam zarówno tańsze, jak i naprawdę drogie dla szarego Kowalskiego meble, w tym kuchenne. Decydując się na zakupy w takim miejscu, musimy dysponować budżetem oscylującym między 5000 a 15 000 zł.
  • Studia mebli kuchennych. Dedykowane są, jak sama nazwa wskazuje meblom przeznaczonymi do kuchni. Wybór zestawów jest dość szeroki i kusi potencjalnych klientów. Zakupy w studiach mebli kuchennych wymagają od nas grubszego portfela. Na meble tam prezentowane wydamy od 15 do 25 000 zł.
  • Renomowane studia mebli kuchennych. Te punkty sprzedaże dedykowane są prawdziwym koneserom i bogaczom. Na wystawach znajdziemy ogrom mebli wykonanych przez prestiżowe firmy meblarskie, znane z wysokiej jakości wykonania oraz wysokiej ceny. Najtańsze meble kuchenne, z jakimi spotkamy się w renomowanych studiach mebli kuchennych, stoją po 25 000 zł. Cena oczywiście idzie wzwyż.

Gdzie kupić taniej?

 Powyższa lista pokazuje kosztorys całego przedsięwzięcia. Jeśli zależy nam na prostych, estetycznych i funkcjonalnych rozwiązaniach to bądźcie tego świadomi, wystarczy wam kapitał nieprzekraczający 5000 zł. Niektóre gotowe zestawy mebli kuchennych kupicie już za 400zł. Prawda, że istnieje spora przepaść między wspomnianą ceną a kosztem równym 25 000zł? Zapytacie, gdzie szukać takich mebli? Możliwości jest kilka. Pierwszym miejscem, w którym nie zbankrutujecie przy zakupie, są markety budowlane. Nabędziecie tam gotowe zestawy mebli kuchennych, do skręcenia w warunkach domowych. Czy różnią się one jakością od swych droższych kuzynów? Niekoniecznie, bo okazuje się, że różnica tkwi jedynie w designie i materiale, z którego wykonane są takie meble. Oczywiście nie znajdziemy w nich bajerów spotykanych w droższych meblach, takich jak oświetlenia czy stojak na wino zaimplementowany w jednej  z szafek, ale proste meble wcale nie są gorsze. Są eleganckie, cieszą się minimalistyczną estetyką i co najważniejsze, są funkcjonalne. Poza marketami budowlanymi istnieje też możliwość zamówienia gotowych, a tanich zestawów w sklepach internetowych. Cena takich mebli do kuchni będzie miała spory rozstrzał. Znajdziemy w nich, podobnie jak w marketach budowlanych gotowe zestawy mebli za kilkaset złotych. Znajdziemy również meble kuchenne przekraczające 3000zł. Wiele zależy od rodzaju surowca, firmy i tak dalej.  Jeśli nasza kuchnia ma niestandardowe wymiary, możemy zdecydować się na usługi stolarskie. Wówczas, tak jak wspomnieliśmy powyżej, kreślicie plan zagospodarowania kuchni, przekazujecie go stolarzowi i negocjujecie cenę wykonania mebli. W zależności od takiego stolarza możecie zaoszczędzić na wykonaniu. Zaoszczędzić na zakupie mebli kuchennych możemy i właśnie przedstawiliśmy miejsca, w których powinniście szukać, jeśli zależy wam na minimalizacji kosztów wymiany mebli.

Czynniki wpływające na cenę mebli

 Docieramy do ważkiego pytania o kwestie, które wpływają na cenę mebli kuchennych. Przede wszystkim istotną rolę odgrywa marka danych zestawów meblowych. Osoby pragnące podkreślić prestiż swojego M powinny przygotować się mentalnie na spore wydatki. Kolejną kwestią jest surowiec, z którego wykonane są meble. Jeśli przystaniemy przy drewnianych meblach kuchennych, to wiedzmy, że niektóre gatunki drewna są wysoko wyceniane na rynku. Za meble wykonane z drewna skandynawskiego zapłacimy naprawdę sporo. Po trzecie cena mebli zależy też od różnych ciekawych dodatków i designu. Niedrogie zestawy mebli kuchennych jak już wspomnieliśmy, są proste, funkcjonalne i nie odstraszają estetyką. Droższe meble kuchenne zawierają ciekawe bonusy, żeby przywołać do tablicy oświetlenie znajdujące się w konstrukcji mebli oraz stojaki na wina.

Rekomendowane artykuły