Jak usunąć Google Ads

Google Ads to system, z pewnością jeden z najskuteczniejszych w swojej niszy. Nie ulega wątpliwości, że jest ona rozważana przez każdą osobę i firmę planującą odnieść sukces w Internecie. Jednak ta sprawa nie jest dla niej odpowiednia. W niektórych przypadkach chcesz zlecić swoje działania w systemie profesjonalnej agencji interaktywnej lub założyłeś konto na niewłaściwy adres e-mail, którego już nie używasz. W każdym z powyższych przypadków, a także w wielu innych, często będziesz chciał usunąć swoje konto Google Ads, aby mieć wszystko w jednym miejscu lub wcale. Jak usunąć Google Ads i co powinieneś wiedzieć, zanim to zrobisz? O tym wszystkim – w dzisiejszym poście.

Usuń konto Google Ads — instrukcje krok po kroku

Jak usunąć konto Google Ads? Nie jest to wymagający ani długi proces i chociaż wymaga zastanowienia, nie jest trudny do wdrożenia. Aby go ukończyć, musisz:

  1. Zaloguj się na własne konto Google Ads przy użyciu danych, które sam ustawiłeś.
  2. Kliknij ikonę narzędzia (klucza) w prawym górnym rogu.
  3. Przejdź do sekcji „Konfiguracja” i wybierz opcję „Ustawienia”.
  4. Rozwiń sekcję Status konta i kliknij przycisk „Usuń moje konto”, który pojawi się na ekranie.

Warto wspomnieć, że konto jest usuwane z powodu dostępu administracyjnego do niego, ale także z powodu konfigurowania w nim płatności. Jeśli chcesz zlikwidować jedno z kont, którymi zarządzasz jako menedżer, musisz mieć dostęp administracyjny i być właścicielem konta, które planujesz zlikwidować.

Przyjazne przypomnienie: jeśli przez piętnaście miesięcy nie będzie żadnej aktywności (związanej z wydatkami na reklamę, bez logowania) w Google Ads, konto zostanie automatycznie anulowane. W takim przypadku można je również przywrócić.

O czym należy pamiętać usuwając własne konto?

Jak usunąć Google Ads
Jak usunąć Google Ads

Zamknięcie własnego konta Google Ads będzie wiązało się z uiszczeniem wszelkich należnych opłat. Pozostałe środki zostaną zwrócone na Twoje konto, choć Google daje na to do 12 tygodni, zazwyczaj wszystko da się załatwić sprawniej (nawet w ciągu miesiąca). Po usunięciu konta nadal będziesz mógł się zalogować, chociaż wszystkie funkcje zostaną wyłączone (ale możliwe do odzyskania).

Co się stanie po zlikwidowaniu konta Google Ads? Najpierw zawiesić wszelką aktywność zorganizowaną w systemie. Nie pojawiają się ani nie generują dodatkowych środków. Wszystkie listy remarketingowe mają stan „Zamknięte”, co oznacza, że ​​nie możesz dodawać do nich nowych użytkowników. Po około miesiącu Google podejmie dodatkowe kroki w celu usunięcia danych. Wszystkie okresy członkostwa na listach remarketingowych należących do tego konta zostaną zmienione na 1 dzień, co spowoduje usunięcie użytkownika z listy. Po pewnym czasie wszystkie parametry remarketingowe zostaną usunięte.

Nie we wszystkich przypadkach istnieje standardowy sposób usunięcia konta. Niezastosowanie się do tego może być spowodowane błędem systemu lub niespełnieniem wszystkich wymagań. W przypadku napotkania takich problemów należy skontaktować się z pomocą techniczną. Zanim to zrobisz, dobrze jest przygotować swój identyfikator klienta, adres e-mail logowania i różne informacje rozliczeniowe.

Zwykle alternatywą dla zamknięcia konta Google Ads jest wstrzymanie wszystkich kampanii na nim. Ta opcja jest odpowiednia głównie dla tych, którzy nie mają żadnych środków, które można odzyskać. Zatrzymanie konta na dłuższy okres będzie miało dokładnie taki sam skutek.

Co ważne, często brak skuteczności kampanii wynika z jej nieprawidłowej optymalizacji. Jeśli to on jest powodem podjęcia decyzji o usunięciu konta, warto się tym zająć lub zatrudnić do tego fachowca. Zajmą się wszystkim w sposób profesjonalny, gwarantujący satysfakcję z użytkowania systemu.

Czy konto zostało trwale usunięte?

Chociaż samo usunięcie konta ma złe konotacje, nie musi to być proces, aby ostatecznie się go pozbyć. Utrzymywany jest na serwerach Google’a, a same amerykańskie koncerny pozwalają na jego reaktywację. To jest całkowicie bezpłatne. Jeśli, nawiasem mówiąc, całe Twoje konto Google zostało usunięte, musisz pamiętać, że najpierw musisz je przywrócić. Tak więc proces usuwania konta nie usuwa go całkowicie, a jedynie dezaktywuje. Możesz je przywrócić w dowolnym momencie, korzystając z tego samego schematu, co w przypadku ich usunięcia.

Wnioski

Teraz, gdy wiesz, jak usunąć konto Google Ads, musisz wiedzieć, że jest to łatwy i intuicyjny proces. Jednak egzekwowanie nie zawsze jest wymagane. Zwykle najlepiej jest mieć własne konto w systemie i udzielać dostępu tylko do niego (np. agencjom). Zwłaszcza jeśli masz trochę pieniędzy na koncie i nie chcesz czekać miesiącami na ich odzyskanie.

Rekomendowane artykuły