Na co zwrócić uwagę wybierając sofę do salonu?

Na co zwrócić uwagę wybierając sofę do salonu?

Gdy kupiliśmy sobie nowe mieszkanie czy też udało się nam wybudować dom, to nie możemy się doczekać etapu umeblowania. Jest to chyba najbardziej przyjemny etap. Jednak pomimo tego musimy zmierzyć się z kilkoma przeszkodami. Duży problem mamy z wyborem odpowiedniej sofy. Odpowiedzmy sobie zatem na pytanie – na  co zwrócić uwagę wybierając sofę do salonu?

Najważniejsza jest wygoda

Oczywiście w pierwszej kolejności zwracamy uwagę na wygodę danej sofy. Co nam z sofy, która będzie twarda, niewygodna, a do siedzenie na niej nie będzie należało do przyjemnych? Zupełnie nic. Warto zatem w pierwszej kolejności rozeznać się czy dana sofa jest w ogóle wygodna. Jeśli tak, to możemy sprawdzać jej parametry dalej. Z kolei gdy sofa nam od razu nie odpowiada, to po prostu szukajmy dalej.

Względy estetyczne

Poza samą wygodą niezmiernie ważne są także dla nas względy estetyczne. Nie da się ukryć, że salon zwykle jest najbardziej reprezentacyjnym pomieszczeniem w naszym domu. W związku z tym zależy nam, aby nasza sofa była naprawdę piękna. Jak najbardziej możemy to osiągnąć. Pięknych sof w sklepach meblowych internetowych, jak i także stacjonarnych na pewno nie brakuje. Każdy z nas ma oczywiście inny gust. Każdemu z nas podoba się co innego. Dlatego też oferty są bardzo zróżnicowane.

Wielkość sofy

Jadąc do sklepu meblowego czy też zapoznając się z ofertą sklepu meblowego internetowego powinniśmy wiedzieć na jakie rozmiary sofy możemy sobie pozwolić. Powinniśmy mieć zmierzoną ścianę czy też miejsce, w którym będzie stała sofa. Nie możemy w żadnym wypadku kupować sofy na oko. Nie jesteśmy przecież w stanie przesunąć ściany. Jest to niemożliwe. Nie chcemy się także rozczarować gdy sofa po prostu nie będzie nam pasowała. Trudno jest wybrać inne miejsce dla sofy, jeśli mieliśmy jakieś już określone miejsce. Co więcej powinniśmy wiedzieć czy na tej sofie będzie ktoś na co dzień spał? Jeśli tak, to musimy kupić sofę rozkładaną. Na małej sobie niestety nikt się nie wyśpi, a już szczególnie osoba dorosła. Jeśli w dzień ma to być sofa, a nocą łóżko, to musimy wybrać sofę rozkładaną. Gdy stawiamy na rozkładaną sofę, to jeszcze w sklepie spróbujmy ją sobie rozłożyć. Dlaczego jest to takie ważne? Jest to takie ważne z uwagi na to, że mechanizm powinien być łatwy w obsłudze i lekki. Nikt chyba sobie nie wyobraża sytuacji, w której codziennie wieczorem przy rozkładaniu oraz także rano przy składaniu siłować się oraz opadać z sił. Jest to sytuacja absolutnie nie do przyjęcia. Zanim kupimy to wypróbujmy ten mechanizm, aby nie było później żadnych niedomówień.

Rodzaj obicia

Przy wyborze sofy bardzo ważny jest także rodzaj obicia. Tak naprawdę możliwości jest bardzo dużo. Jeśli zależy nam na rozwiązaniu eleganckim, to można pokusić się o eko skórę, która chyba nigdy nie wychodzi z mody. Jednak nie jest to dobre rozwiązanie gdy mamy koty czy też psy, które lubią niszczyć tego typu materiały. Czasami nawet całkiem nieświadomie, na przykład gdy szykują sobie miejsca do spania. Ostatnimi czasy bardzo popularna jest sofa welurowa. Musimy przyznać, że jest mięciutka i sprawia, że naprawdę nasze pomieszczenie jest bardzo przyjemne i przytulne. Tak naprawdę na sofy wykorzystywane są już wszystkie tkaniny. Mamy z czego wybierać. Oczywiście  z każdego rodzaju tkaniny możemy wybrać sobie kolor czy też wzór, który nas interesuje. Takiej sofy nie kupimy od ręki w sklepie, ale złożymy na nią zamówienie. Koszt jest taki sam. Uzbrójmy się w cierpliwość. Lepiej jest troszkę poczekać, a przynajmniej otrzymać taką sofę, która nam się szczególnie podoba. Nie kupujmy sofy byle jakiej, aby tylko kupić ją od razu. Nie jest to jednak zakup na kilka miesięcy, a tak naprawdę na długie, długie lata.

Koszt sofy

Umeblowanie nowego mieszkania czy też tym bardziej domu jest kosztowne. Musimy się liczyć z niemałym wydatkiem. Na sofę także musimy przeznaczyć pewną kwotę. Jednak nie jesteśmy w stanie powiedzieć jaka konkretnie będzie to suma. Musimy wiedzieć, że zależy to szczególnie od wielkości sofy, użytego materiału czy też modelu. Najlepiej jest iść do sklepu czy też przeglądać ofertę internetową już z wyznaczonym budżetem. W ten sposób będzie nam znacznie łatwiej znaleźć odpowiednią dla siebie sofę, która nie zaburzy naszego budżetu domowego. Na pewno w danej kwocie, którą sobie przeznaczyliśmy na zakup sofy uda nam się zakupić piękny mebel, który będzie spełniał wszelkie nasze oczekiwania. Nie mamy co do tego żadnych, nawet najmniejszych wątpliwości. Aby kupić odpowiednią sofę musimy wiedzieć z góry czego chcemy. Gdy zwrócimy uwagę na powyższe kwestie i odpowiemy sobie na kluczowe pytania, to na pewno nam się uda. Nie kupujemy przysłowiowego „kota w worku”. Taki zakup może się sprawdzić w przypadku kupna nowej zastawy stołowej, ale nie tak funkcjonalnego mebla jak sofa. Gdy nie mamy pojęcia, na którą sofę się zdecydować, to na pewno możemy poprosić o pomoc fachowca. Pracownik sklepu na pewno nam doradzi. Skorzystajmy z tej pomocy, a na pewno nie będziemy żałować.

Rekomendowane artykuły