Dlaczego warto postawić na folie ochronne do smartfonów?

W chwili obecnej smartfony posiada większość z nas. Są to urządzenia mobilne, które są doskonałe zarówno w domu, jak również i w pracy. Dzięki nim nie tylko możemy kontaktować się z innymi ludźmi, ale również wyszukiwać informacji, sprawdzać i pisać maile, kontrolować pracę, zarządzać poszczególnymi aplikacjami, stawiać na wysoką jakość rozrywki. Możliwości, jakie dają smartfony są po prostu nieograniczone. Niestety, ale oprócz tego, że są one wielofunkcyjne, jednocześnie są słabe pod względem jakości, a dokładniej wrażliwości na wszelkie uderzenia lub upadki. Wystarczy niefortunnie spadający telefon z torebki, a już widzimy pęknięcia na szybce. Jak się przed tym uchronić? Na pewno jedną z dostępnych na rynku opcji są folie ochronne do smartfonów, które to ze względu na swoją niską cenę cieszą się naprawdę bardzo dużą popularnością. Czy taka folia jednak to dobre rozwiązanie? Czy jest ona w stanie zagwarantować nam wszystko to, co najlepsze? Czy warto na nią postawić? 

 

Dlaczego zabezpieczenie ekranu telefonu jest tak ważne?

 

Zanim przejdziemy w pełni do produktu jakim jest taka folia, warto w pierwszej kolejności zwrócić uwagę na to, dlaczego to zabezpieczenie jest takie ważne. Jak wiadomo, w dzisiejszych czasach im urządzenie jest większe i bardziej cienkie, tym większą cieszy się ono popularnością. Wybieramy je po to, aby odpowiadało nam to pod względem wyglądu i możliwych funkcji. Trzeba jednak pamiętać o tym, że smartfony są narażone na różnorodne uszkodzenia mechaniczne i nawet, jeśli mamy produkt z najwyższej półki, najnowszej generacji, to bez odpowiedniego zabezpieczenia, jego ochrona jest naprawdę znikoma. Wystarczy delikatny upadek lub uderzenie o kant stołu, a niemal od razu zauważymy zmianę na naszym ekranie. Wśród najpopularniejszych metod zabezpieczania telefonów zalicza się właśnie folie ochronne do smartfonów, które oprócz szkła hartowanego uważane są za najbardziej skuteczne, tanie i warte wyboru rozwiązania, na jakie może postawić każdy właściciel smartfona. 

 

Czym się różni folia ochronna od szkła hartowanego?

 

folia ochronna na telefon

Wiele osób, które zupełnie nie znają się w temacie zabezpieczeń na telefon zastanawia się nad tym, jak dane rozwiązanie działa, jak je zastosować, co nam daje? Sam montaż to naklejenie cienkiej warstwy izolacyjnej na szybę smartfona, który chroni ją przed różnego rodzaju upadkami. Stawiając na folie ochronne do smartfonów i na szkła hartowanego, te dwie opcje dają najlepszą formę ochrony dla naszych urządzeń mobilnych. Czym się one jednak różnią? Nadrzędną różnicą jest to, że samo szkło jest zdecydowanie bardziej solidne i gwarantuje niemal 100% ochroną dla ekranu, z kolei same folie są ochroną, ale nie dają gwarancji, że mocny upadek w jakiś sposób tego ekranu nie zniszczy. To, co stanowi rzecz najważniejszą, to przede wszystkim oryginalność. Na rynku są na przykład dostępne folie za kilka złotych, które są typowymi, chińskimi podróbkami. Nie są one w żaden sposób podobne do tych oryginalnych, dlatego też nie ma się co dziwić, że telefon taką folię ma, a zupełnie nie jest chroniony. Jeśli mamy postawić na dobry produkt, musi on takim właśnie być. Jeśli chodzi o czułość wyświetlacza na dotyk, w tym przypadku szkło hartowane jest bezapelacyjnie mistrzem w tym zakresie, z kolei folie ochronne do smartfonów w zależności od tego, jaki produkt kupimy. Te cienkie, oryginalne nie wpływają znacząco na użytkowanie urządzenia, te z niższej półki jak najbardziej mają znaczenie, jeśli w grę wchodzi komfort użytku panelu dotykowego. Szkło hartowane jest bardziej przejrzyste, a więc widoczność tego, co znajduje się na ekranie jest lepsza, co nie oznacza, że folia bardzo mocno zmienia kolory tego, co widzimy. Jeśli zaś chodzi o gorszą stronę szkła od folii, na pewno w przypadku ekranów zakrzywionych, to właśnie folie ochronne do smartfonów cieszą się zdecydowanie większą popularnością. Dlaczego? Bo są one bardziej elastyczne, a to sprawia, że dużo łatwiej można dopasować je do kształtu samego ekranu. 

 

Który produkt wybrać – szkło czy folię?

 

Jeśli zastanawiamy się nad tym, które rozwiązanie okaże się być lepszym do wyboru, to jesteśmy przekonani o tym, że ilu zwolenników, tylu też przeciwników danego rozwiązania. Jedno jest pewne – jeśli mamy pieniądze, lepiej postawić na szkło hartowane, bowiem jest ono w stanie zagwarantować niemal pełną ochronę dla naszego ekranu. Jeśli zaś nasze możliwości finansowe są ograniczone, wtedy folie ochronne do smartfonów stanowią najlepszy wybór, ale należy pamiętać przy tym, żeby wybrać produkt oryginalny, sprawdzony i warty swojej ceny. Im lepszy bowiem produkt, tym większe nasze zadowolenie. Niestety sama folia nie daje pełnej skuteczności ochrony, ale lepiej ją mieć, niż nie mieć niczego. 

 

Im lepiej o nasze smartfony dbamy, tym większa będzie z nich satysfakcja i zadowolenie na przestrzeni lat. Jesteśmy przekonani o tym, że im lepszy produkt, tym każdy użytkownik urządzenia mobilnego będzie bardziej zadowolony. 

Rekomendowane artykuły