Powiększanie i modelowanie ust – to warto wiedzieć

Jak wiadomo usta należą do tych części ciała, które mocno przykuwają uwagę zarówno ich właścicielki, jak i osób z zewnątrz. W związku z tym faktem, wiele kobiet przykłada dużą wagę do ich nienagannego wyglądu. Niektóre panie zostały obdarzone przez naturę kształtnymi i wyrazistymi ustami, natomiast są i takie, którym niestety wyżej wspomniana w tej kwestii poskąpiła. Ponadto, w niektórych przypadkach to wiek sprawił, że dotychczas piękne i jędrne usta zmniejszyły swoją objętość i stały się płaskie, a niejednokrotnie również pomarszczone. Na szczęście na rynku dostępne są zabiegi, które pomagają uporać się z tego typu problemem, a wykonywane są w gabinetach kosmetologii oraz medycyny estetycznej. O czym mowa? O zabiegach, których celem jest powiększanie i modelowanie ust. 

Powiększanie i modelowanie ust – dla kogo?

Przede wszystkim z zabiegu jakim jest powiększanie i modelowanie ust z reguły korzystają osoby, które z różnych względów nie są zadowolone z kondycji właśnie tej części ciała. Jak się jednak okazuje, nie zawsze są to racjonalne przesłanki, a jedynie chęć dążenia do pozornej perfekcji. To co istotne w tym temacie to fakt, że nie każdemu pasują duże i mocno zarysowane usta, a co za tym idzie osoby które mimo to decydują się je powiększyć i wymodelować, tak naprawdę pogarszają swój wizerunek. W jakim przypadku zatem sprawdzi się ten rodzaj zabiegu? Otóż z zabiegu powiększania i modelowania ust w głównej mierze powinny korzystać osoby, których usta cechują się niewielką objętością. Ponadto, gdy są one niewyraźne i asymetryczne, otoczone zmarszczkami lub posiadają znaczne dysproporcje pomiędzy dolną a górną wargą.

Jakie są metody powiększania i modelowania ust?

Najczęściej stosowaną metodą na powiększanie i modelowanie ust jest ta z wykorzystaniem kwasu hialuronowego. Polega ona na wstrzyknięciu wyżej wspomnianego w górną lub dolną wargę, a dzięki jego zaleganiu między komórkami skóry, ich wizualnego powiększenia. Po upływie czasu kwas hialuronowy samoistnie się wchłania. Po każdym zabiegu, specjalista który go wykonywał, przeprowadza także masaż warg. Dzięki temu możliwe jest równomierne rozprowadzenie preparatu.

Ile trwa zabieg powiększania i modelowania ust oraz jakie są odczucia w trakcie jego trwania?

Zabieg jakim jest powiększanie i modelowanie ust z reguły trwa pomiędzy 1h, a 1,5h. W związku z tym, że zanim dojdzie do jego przeprowadzenia, usta pacjenta smarowane są maścią znieczulającą, większa część odczuć bólowych jest po prostu zniwelowana. Nie mniej jednak w trakcie zabiegu odczuwalny jest nieznaczny dyskomfort oraz uczucie tzw. rozpierania. Wyżej wspomniane dotyczą w szczególności takich miejsc jak kontur ust czy łuk kupidyna.

Co dzieje się z ustami po wykonaniu zabiegu?

Najczęstszym objawem występującym bezpośrednio po wykonaniu zabiegu, jest opuchlizna ust utrzymująca się nawet do trzech dni. Nie powinny budzić również niepokoju pojawiające się, niewielkich rozmiarów siniaki, które najczęściej znikają w przeciągu czterech dni. Usta po zabiegu są z reguły twarde i wrażliwe na różnorodne bodźce. Nie mniej jednak wszystkie objawy ustają w ciągu siedmiu dni od wykonania zabiegu i pozwalają cieszyć się upragnionym efektem końcowym. Należy także pamiętać o tym, że bezpośrednio po wyżej wspomnianym nie należy palić papierosów, spożywać alkoholu czy uprawiać rozmaitych aktywności fizycznych. Co istotne, po zabiegu jakim jest powiększanie i modelowanie ust zaleca się spożywanie dużej ilości wody. Ma to wpływ na prawidłowe wiązanie cząsteczek kwasu hialuronowego.

Jakie efekty można uzyskać poddając się powiększaniu i modelowaniu ust?

Tak naprawdę efekty końcowe zabiegu są ściśle uzależnione od tego, z jakim problemem boryka się pacjent oraz jaki rezultat z wykorzystaniem wyżej wspomnianego chciałby osiągnąć. Zanim dojdzie do zabiegu jakim jest powiększanie i modelowanie ust, specjalista przeprowadza szczegółowy wywiad z pacjentem, który ma za zadanie określić jego potrzeby i oczekiwania. Należy mieć na względzie również fakt, że zanim dojdzie do zabiegu, koniecznym jest przeprowadzenie badań, dzięki którym możliwe będzie dobranie najlepszego rozwiązania, a za jego sprawą uzyskanie pożądanego przez pacjenta efektu końcowego. Poddanie się powiększaniu i modelowaniu ust skutkuje z reguły zwiększeniem objętości ust, poprawą ich kształtu, spowodowanie że staną się symetryczne, poprawie ich prezencji. Co ważne, zabieg powiększania i modelowania ust jest jednym z tych, które wymagają odnawiania. Dlaczego tak się dzieje? Powodem jest samoistne wchłanianie kwasu hialuronowego.

Co jeszcze należy wiedzieć o zabiegu powiększania i modelowania ust?

Przede wszystkim osoby, które po raz pierwszy wybierają się na tego typu zabieg, powinny na początku zdecydować się na zastosowanie mniejszej ilości preparatu. Jest to ważne głównie dlatego, że nie każdemu pasuje ten sam rozmiar ust. W razie chęci pacjenta, kwas hialuronowy można dołożyć. Jeżeli jednak będzie go zbyt dużo, a efekt okaże się niezadowalający, wówczas zmniejszenie objętości ust nie będzie już takie łatwe.

Rekomendowane artykuły