Ranking implantów zębowych – o tym warto wiedzieć!

Ranking implantów zębowych - o tym warto wiedzieć!

Ranking implantów zębowych – o tym warto wiedzieć! Jeżeli chcesz wstawić sobie implant zębowy to powinieneś przede wszystkim w dokładny sposób zapoznać się z rankingiem implantów zębowych, który przygotowaliśmy dla Ciebie poniżej. Bowiem w dzisiejszych czasach estetyczny wygląd naszych zębów to podstawa, a jak powszechnie wiadomo, zęby tracimy z różnych przyczyn. I do tych przyczyn należy zaliczyć nie tylko starszy wiek, czy próchnicę, ale również występowanie nowotworów, osuwanie się szyjek zębowych, bądź też stosowanie niektórych leków na receptę lub narkotyków. Otóż, jak wskazują liczne statystyki, z roku na rok coraz więcej osób traci swoje zęby w przedziale wiekowym od 25-40 lat.

W związku z tym, jak można w prosty sposób zauważyć, nie jest to wcale wiek podeszły. O zęby warto dbać w każdym wieku, ponieważ im bardziej będziemy się starali zapobiegać powstawaniu w nich różnorodnych niepożądanych zmian, tym mniej pieniędzy będziemy musieli wyłożyć na ich leczenie, a tym bardziej później na ich wstawienie. Zęby stanowią w obecnych czasach wizytówkę każdego człowieka, są one bowiem w takim samym stopniu ważne, jak zadbany ubiór, czy też czyste paznokcie. W związku z tym, jeżeli posiadamy jakieś braki w naszym uzębieniu powinniśmy jak najszybciej pomyśleć o tym, aby wszczepić sobie implanty zębowe. Bowiem to właśnie komfort w kontaktach z innymi osobami znacząco się poprawi, jak również poprawi się nasze zdrowie oraz nasz wygląd zewnętrzny. Poniżej przedstawiamy Państwu ranking implantów zębowych i mamy nadzieję, że informacje przez nas przedstawione będą dla Państwa bardzo pomocne. Zapraszamy serdecznie!

Ile kosztuje wstawienie zęba? – O tym musisz pamiętać!Ranking implantów zębowych

1. Implanty zębowe cyrkonowe

Ten rodzaj implantów zębowych uznawany jest, jako typ, który powoduje, że ciężko je odróżnić od naszych naturalnych zębów. Implanty zębowe cyrkonowe charakteryzują się również tym, że w takim samym stopniu odbijają promienie słoneczne, jak nasze naturalne zęby. Cena za jeden taki implant wynosi około 2500 złotych, ale trzeba również liczyć się z tym, że należy go wymienić po upływie około dziesięciu lat. Czas ten zależy przede wszystkim od tego, w jaki sposób będziemy dbać o niego. 

2. Implanty zębowe tytanowe

Implanty zębowe tytanowe uznawane są za najbardziej wytrzymałe. Są one również tańsze od implantów cyrkonowych, ponieważ cena za jeden taki sztuczny ząb wynosi wyłącznie około 1800 złotych. Natomiast ich jedną główną wadą jest w szczególności to, że odbiegają one trochę wyglądem od naszych naturalnych zębów. Implanty zębowe tytanowe należy wymienić po upływie około piętnastu lat. 

3. Implanty zębowe jednofazowe

Implanty zębowe jednofazowe charakteryzują się tym, że zarówno sama podstawa, jak i nadbudowa są wykonywane w jamie pacjenta podczas jednej wizyty. I jest to jedna z najczęściej wybieranych metod wszczepiania implantów zębowych przez polskich pacjentów. 

4. Implanty zębowe dwufazowe

Implanty zębowe dwufazowe odznaczają się tym, że podstawa, jak i nadbudowa są wykonywane podczas dwóch różnych wizyt u stomatologa. I jest to w większości przypadków bardzo rzadko wybierana metoda wszczepiania implantów zębowych. Aczkolwiek jest ona stosunkowo tańsza, jeżeli chodzi o odniesienie do implantów zębowych jednofazowych. 

Jakie są zalety wynikające ze wszczepienia implantów?

W wszczepieniem implantów wiąże się wiele wymiernych zalet, a można do nich zaliczyć przede wszystkim takie kwestie jak: poprawa wyglądu naszej skóry w miejscu wokół ust, poprawa jakości naszego uśmiechu, poprawa naszego zdrowia w jamie ustnej, jak również o wiele większe zwiększenie naszego komfortu oraz pewności siebie. 

W jakich przypadkach należy zdecydować się na wszczepienie implantów zębowych?

Lekarze stomatolodzy zalecają, aby przede wszystkim zdecydować się na wszczepienie implantów zębowych w sytuacji, gdy utraciliśmy zęba w przedniej części naszej jamy ustnej. I w tym ten przypadku zaleca się w głównej mierze, aby zdecydować się na implant zębowy cyrkonowy, a więc ten lepszej jakości, ale również stosunkowo droższy od implantu zębowego tytanowego. Aczkolwiek to wszystko z tego powodu, ponieważ implant zębowy cyrkonowy w jakimkolwiek stopniu nie odróżnia się od naszych prawdziwych zębów. Wobec tego będzie z nimi w idealny sposób współgrał i nikt nawet nie zauważy, że nie jest to nasz naturalny ząb, a jednie ząb sztuczny, który zastępuje naszego utraconego zęba. Aczkolwiek oczywiście wszczepić zęba można także w wielu innych sytuacjach, nie tylko w przypadku, gdy utracony przez nas naturalny ząb znajduje się w przedniej części naszej jamy ustnej. Wszystko więc zależy od naszych predyspozycji, jak również od tego, jaki efekt zamierzamy osiągnąć. 

Przeciwwskazania do przeprowadzenia zabiegu wszczepienia implantów zębowych

Przeciwwskazaniami do przeprowadzenia zabiegu wszczepienia implantów zębowych są przede wszystkim takie aspekty jak: okres ciąży, karmienie piersią, nadmierne palenie papierosów, częste picie alkoholu, spożywanie narkotyków, młody wiek, nadciśnienie tętnicze, ale również nieunormowane krążenie krwi, choroby serca, miażdżyca. 

Rekomendowane artykuły