Kawa w firmie – w czym pomoże i dlaczego warto ją tam wprowadzić?

Kawa jest jednym z najpopularniejszych napojów w naszym kraju – i nie tylko w nim. Wielu ludzi nie wyobraża sobie poranka właśnie bez niej. Paradoksalnie, nie cieszy się ona zbyt dobrą reputacją, a słynie przede wszystkim z właściwości uzależniających oraz tego, że niekorzystnie wpływa na zdrowie, prowadząc między innymi do przebarwienia zębów czy chorób serca. Dlaczego mimo wszystko coraz więcej przedsiębiorstw zamawia kawę do firmy https://e-szop24.pl/kategoria,26,DLA-FIRM.html https://e-szop24.pl/kategoria,26,DLA-FIRM.html? Czy wszystkie z wad, o których przed chwilą wspomnieliśmy są prawdą – a może tylko mitami? Czemu cieszy się ona takim zainteresowaniem? To wyjaśnimy w naszym artykule.

Dlaczego wprowadzenie kawy do firmy to dobry pomysł?

Wiele osób wcale nie bezpodstawnie zastanawia się, dlaczego w biurach firm coraz częściej stawia się ekspresy do kawy. Z perspektywy osoby, która prowadzi własną działalność wiąże się to z kosztem, racja. Tak naprawdę jednak możemy go utożsamiać z inwestycją, która zwróci nam się w czasie i po prostu sprawi, że osiągi naszej działalności będą lepsze. Wprowadzenie kawy do własnej firmy sprawdzi się w akcji, gdyż:

  • wspomoże ona koncentrację – dzięki kawie poziom naszej koncentracji jest znacznie większy – nie spieszymy się nieistotnymi rzeczami, a potrafimy skupić się na tym, co naprawdę ważne w wykonywanej przez nas pracy;
  • doda energii – to właśnie ona jest główną przyczyną tego, że po kawę najczęściej sięga się z samego rana – w pracy pozwoli rozbudzić znudzonych i zaspanych pracowników, dodając im energii na cały dzień i zasilając ich na kolejne kilka godzin;
  • poprawi krążenie krwi, co z kolei sprawi, że pijący ją pracownicy będą bardziej wydolni, przede wszystkim fizycznie;
  • poprawi wiele rzeczy kluczowych dla pracy, w tym naszą koncentrację, zdolność logicznego myślenia, czujność i koncentrację – naszym pracownikom pozwoli więc działać po prostu efektywniej i wpadać na jeszcze lepsze pomysły;
  • redukuje stres – jeżeli praca w naszej firmie, niekoniecznie z naszej winy, wiąże się z dużym stresem, wprowadzenie do niej kawy jest w stanie znacznie go zredukować; sam jej aromat działa kojąco, wprowadzając w pozytywny nastrój; co ważne, zwiększa poziom serotoniny i dopaminy, którym przypisuje się właśnie dobre samopoczucie; można więc śmiało powiedzieć, że kawa uszczęśliwia https://e-szop24.pl/promocje.html

Z punktu widzenia niezwiązanego z pracą, kawa jest w stanie poprawić nasze zdrowie – to jej przypisuje się działania zbawienne dla serca, ale i wątroby. Potrafi też chronić przed wieloma rodzajami nowotworów. Kawa jest też dobrym źródłem antyoksydantów – mówi się, że przeciwutleniaczy jest w niej przeszło tysiąc. Te z kolei przyczyniają się do niszczenia tak zwanych wolnych rodników, odpowiedzialnych między innymi za procesy starzenia się.

Kawa pomaga także spalać tłuszcz, dzięki czemu jest świetnym dodatkiem dla osób będących na diecie redukcyjnej. Mniej tłuszczu i lepsze efekty w odchudzaniu przyczyniają się z kolei również do tych bardziej “pracowych” aspektów, wprawiając pracownika w jeszcze lepsze samopoczucie i zadowolenie. Zdrowy pracownik to też zadowolony i chętniej pracujący pracownik – kawę można więc uważać za inwestycję właśnie w niego.

Popularne mity na temat kawy

Jedną z najczęściej powtarzanych przez osoby nielubiące kawy stwierdzeń jest to, że prowadzi ona do odwodnienia i wypłukuje wodę z organizmu. Jest to kompletna bzdura, gdyż – jak doskonale wiemy – kawę zalewamy… właśnie wodą. Pijąc ją, pijemy zatem również wodę. Prawdą jest jednak, że napój ten ma działanie moczopędne i po jego spożyciu częściej udajemy się do toalety – to właśnie to chodzenie jest jednak bezpośrednią przyczyną pozbywania się wody z organizmu, a nie kawa bezpośrednio.

Mówi się, że kawa źle wpływa na trawienie – jak już jednak wspomnieliśmy w poprzednim akapicie, jest wprost przeciwnie. Przyspiesza ona metabolizm, a w szczególności przemianę tłuszczów – jeśli więc spożywamy ją bez cukru, mleka czy śmietanki, z pewnością dobrze wpływa na to właśnie trawienie.

O kolejnym micie powiedzieliśmy już w samym wstępie tego artykułu. Spieszymy więc z wyjaśnieniami – kawa nie uzależnia. Nie powoduje ona bowiem chęci stopniowego zwiększania dawki kofeiny i większego jej zapotrzebowania przez nasz organizm, co jest charakterystyczne dla wszelkich substancji powodujących uzależnienie. Nie pobudza też tych części mózgu, które są odpowiedzialne właśnie za nałogi. Jej działanie uzależniające jest zatem zerowe, a ludzie chętniej sięgają po nią ze względu na jej zalety lub po prostu specyficzne walory smakowe, aniżeli z uwagi na odgórną potrzebę organizmu.

Kawa nie powoduje też problemów z sercem, przynajmniej wtedy, gdy spożywamy ją rozsądnie. Co więcej, potrafi wpłynąć na nie pozytywnie, redukując ryzyko śmierci z przyczyn ściśle związanych właśnie z nim.

Podsumowanie

Wprowadzenie czegoś takiego, jak kawa do firmy jest jednym z najlepszych rozwiązań, na które możemy się zdecydować prowadząc własną działalność. Wszystko ze względu na jej zbawienny wpływ na koncentrację, wytrzymałość i umiejętność szybkiego myślenia u pracowników. Jak jednak udowodniliśmy powyżej, nie są to jedyne jej zalety – warto więc przełknąć wydatek ponoszony wraz zakupem ekspresu i zrozumieć, że kawa do firmy (ale nie tylko, bo również i do domu) jest po prostu świetną opcją! 

 

Rekomendowane artykuły