Implanty zębów Szczecin

Implanty zębów Szczecin

Implanty zębów Szczecin to wykonane z tytanu korzenie zębów, które funkcjonują i wyglądają podobnie, jak te naturalne. Jest to doskonała alternatywa dla mostów i protez, które niegdyś cieszyły się ogromnym uznaniem. Rozwiązanie to niesie ze sobą szereg zalet, zapewne dlatego cieszy się tak dużą popularnością. Kiedy warto zdecydować się na implanty stomatologiczne? Jakie zalety implantów stomatologicznych możemy wyróżnić? Jak dbać o implanty stomatologiczne? Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z poniższym artykułem, który z pewnością rozwieje wszelkie wątpliwości naszych czytelników. 

Implanty zębów Szczecin – kiedy warto zdecydować się na implanty stomatologiczne?

implanty zębowe - implantolog ze Szczecina
implanty zębowe – implantolog ze Szczecina

Implanty Szczecin  to doskonałe rozwiązanie dla osób, które nie posiadają zęba lub cierpią na całkowite bezzębie. Kluczowe jest, aby możliwie najszybciej uzupełniać stracone zęby, w przeciwnym wypadku musimy liczyć się z poważnymi konsekwencjami zdrowotnymi. Implanty charakteryzują się atrakcyjnym designem. Ważniejsza jest jednak kwestia tego, że skutecznie wspierają nasz zgryz. Dzięki nim nasze zęby są w odpowiednich miejscach, jednocześnie zapobiegamy degradacji kości. Jeśli zdecydowaliśmy się na usunięcie zęba lub straciliśmy go z innego powodu (np. wybicie), wówczas rozpoczyna się powolny proces zaniku kości. Pojawiają się zaburzenia zgryzu, jednocześnie zmienia się kształt twarzy.

Właśnie dlatego tak istotne jest, aby możliwie najszybciej uzupełniać ewentualne braki- długie oczekiwania nie są rozsądne i warto mieć to na uwadze. Warto jednak zdawać sobie sprawę z tego, że na implanty stomatologiczne Szczecin decydujemy się z reguły ze względu na wizualne aspekty. Niepełne uzębienie jest często powodem tego, że nie chcemy się uśmiechać, mamy niższą samoocenę, jednocześnie cierpimy na brak pewności siebie. Dodatkowo ewentualne braki w dużym stopniu utrudniają wygodne spożywanie posiłków, co warto mieć na uwadze. 

Implanty zębów Szczecin – jakie zalety implantów stomatologicznych możemy wyróżnić?

W tym miejscu powinniśmy zdawać sobie sprawę z tego, że ewentualne braki w uzębieniu to nie tylko problem z pewnością siebie. Mamy bowiem do czynienia również z negatywnym wpływem na zdrowie naszej jamy ustnej. Właśnie dlatego warto zdecydować się na implanty zębów Szczecin, które są niemalże gwarancją lepszej jakości życia i odzyskania poczucia wartości. Przede wszystkim możemy liczyć na diametralną zmianę wyglądu – zachowywane są kości i rysy twarzy, co ma odzwierciedlenie w bardziej satysfakcjonującym wyglądzie. Brak wielu naturalnych zębów powoduje bowiem, że struktura twarzy ulega znacznemu pogorszeniu. Usta stają się wąskie, jednocześnie skróceniu może ulec odcinek pomiędzy nosem a podbródkiem.

Implanty zębów Szczecin
Implanty zębów Szczecin

Kolejną korzyścią jest lepsza jakość życia. Implanty zębów Szczecin to rozwiązanie, które sprawia, że uśmiech wygląda na naturalny. W konsekwencji stajemy się pewni siebie, nie wstydzimy się takich czynności, jak chociażby spożywanie posiłków w gronie znajomych, uśmiechanie się czy też rozmawianie. Dodatkowo możliwe okaże się spożywanie niemalże każdego rodzaju żywności. Warto wspomnieć o oszczędności czasu. Na dzień dzisiejszy technologie są na tyle rozwinięte, że implanty zębów Szczecin wszczepiane są na jednej wizycie. Jest to jeden z najlepszych sposobów na to, aby zastąpić uszkodzone zęby nowymi. Odzyskamy poczucie własnej wartości, staniemy się bardziej pewni siebie. Poczujemy się lepiej sami ze sobą, a uśmiechanie nie będzie dla nas wstydliwe i problematyczne. Nie musimy w żaden sposób się ograniczać, przykładowo poprzez jedzenie tylko wybranych produktów. Implanty zębów Szczecin charakteryzują się ponadprzeciętną trwałością, w konsekwencji ich szczotkowanie wygląda identycznie, jak w przypadku naturalnego uzębienia.

Ogromną zaletą jest naturalność – implanty zębów wyglądają niemalże identycznie, jak naturalne zęby. Prawdopodobieństwo tego, że ktoś zauważy nasze implanty, jest bardzo niskie. Dodatkowo tytułowe rozwiązanie nie wpływa w żaden sposób na nasze naturalne uzębienie. Pozbędziemy się wszystkich problemów, które są związane z brakiem zębów. 

Implanty zębów w Szczecinie – jak o nie dbać?

Implanty zębów Szczecin powinny być odpowiednio zadbane. Powinniśmy wiedzieć, w jaki sposób postępować, aby służyły nam one przez długi okres czasu i bez większych problemów. Kluczowa jest kwestia odpowiedniej higieny, która obejmuje regularne szczotkowanie (minimum dwa razy dziennie). Na każdy obszar naszej jamy ustnej warto poświęcić około 30 sekund. Używajmy miękkich szczoteczek i past, które charakteryzują się niską ścieralnością. Świetnym rozwiązaniem mogą okazać się szczoteczki soniczne – znaleźć je można niemalże w każdym sklepie. Jeśli chcemy czyścić miejsca trudno dostępne, to należy skorzystać z nici dentystycznych i irygatorów do zębów. Implanty zębów Szczecin, które są odpowiednio pielęgnowane, będą nam służyć przez długi okres czasu. Dzięki nim pozbędziemy się ryzyka związanego z chorobą przyzębia, która jest wywołana bakteriami przewlekłej infekcji, jak również choroby zapalnej. 

Rekomendowane artykuły