Klimatyzacja w Łodzi

Klimatyzacja w Łodzi

Jeśli jesteś w domu, mieszkaniu, biurze, gdzie działa system klimatyzacji i chcesz, żeby pracował przez długi czas, powinieneś przynajmniej raz w roku (a najlepiej raz na pół roku) skontaktować się z naszą firmą od klimatyzacja w Łodzi. Przeprowadzając prace serwisowe możemy zdiagnozować wszystkie elementy systemów klimatyzacyjnych. Nasi specjaliści sprawdzają i porządkują wszystko, co jest niezbędne do perfekcyjnego działania systemu. Zajmujemy się sprzedażą, montażem, serwisem i naprawami urządzeń klimatyzacyjnych. Zapraszamy do kontaktu!

Serwis systemu klimatyzacji w Łodzi

Większość naszych klientów zdaje sobie sprawę, że trwałość i niezawodność systemów klimatyzacji, ogrzewania i wentylacji zależy od jakości montażu i stałej dbałości o sprzęt podczas eksploatacji. Szybkie wykrywanie i profesjonalne rozwiązywanie problemów są kluczem do zapobiegania większym awariom. Tak więc zaniedbanie niedrogiego serwisu jaki oferuje nasza firma od klimatyzacji w Łodzi nieuchronnie wiąże się z kolejnymi sporymi wydatkami na poważne naprawy.

Jednostki wewnętrzne wszystkich systemów klimatyzacyjnych, posiadają zainstalowane filtry i systemy samooczyszczania które, muszą przejść obowiązkową konserwację techniczną. Z powodu kondensacji wody w okolicach drugiego roku eksploatacji żeberka parownika i turbina wentylatora stycznego są obficie pokryte grzybami pleśniowymi. Jeśli jednostka wewnętrzna nie zostanie wyczyszczona, wydajność klimatyzatora jest znacznie zmniejszona (do 50%), pojawia się nieprzyjemny zapach, a zarodniki pleśni rozprzestrzeniają się po całym pomieszczeniu. Konserwacja serwisowa klimatyzatorów polega na całkowitym demontażu jednostki wewnętrznej i czyszczeniem za pomocą środków myjąco-dezynfekujących.

Jak przeprowadzamy prace serwisowe systemów klimatyzacji w Łodzi?

Jak czyścić klimatyzator, aby zachować sprawność sprzętu i zapobiec jego awariom? Odbywa się to za pomocą specjalnych chemikaliów i wody. Eksperci z naszej firmy od serwisu klimatyzacji domowej w Łodzi są zgodni, że tę procedurę należy przeprowadzać co najmniej 2 razy w roku. Nie zajmuje dużo czasu i nie spowoduje niepotrzebnych niedogodności. Jednostka wewnętrzna jest traktowana chemią, aby zniszczyć wszystkie drobnoustroje i bakterie, które nieuchronnie się w niej gromadzą. A jednostka zewnętrzna jest oczyszczona z kurzu i usuwane są ewentualne uszkodzenia.

Klimatyzacja w ŁodziPrzy regularnej konserwacji (dwa razy w roku) klimatyzatory będą działać bezawaryjnie przez cały okres użytkowania zapewniany przez producenta. Zatrudniamy wysoko wykwalifikowanych doświadczonych specjalistów posiadających niezbędną wiedzę z zakresu konserwacji i serwisu urządzeń mikroklimatycznych, dzięki czemu możesz być pewien profesjonalnego wsparcia, którego udzielimy w zakresie regulacji systemów klimatyzacji. Nasza firma świadczy usługi serwisowe i naprawcze różnego rodzaju urządzeń klimatycznych o dowolnym przeznaczeniu.

Jednostka zewnętrzna urządzenia znajduje się na ulicy, stale podlega zmianom temperatury, a także wahaniom powietrza. Prowadzi to często do tego, że wymiennik ciepła zostaje zatkany kurzem, puchem topoli i innymi zanieczyszczeniami, a opady w postaci zamarzniętego lodu mogą prowadzić do złamania łopatek wentylatora. Ponadto filtry jednostki wewnętrznej klimatyzatora są zatkane, co prowadzi do spadku wydajności chłodniczej klimatyzatora. Rurociągi freonowe mają połączenie gwintowane, co zwiększa prawdopodobieństwo wycieku czynnika chłodniczego, a następnie awarii sprężarki.

Serwis klimatyzacji: dlaczego i jak przeprowadzić?

Zadaniem serwisu klimatyzacji w Łodzi jest utrzymanie parametrów technicznych klimatyzatora, a także rozwiązywanie problemów podczas eksploatacji.

Do prawidłowej diagnozy klimatyzatorów potrzebne są przyrządy pomiarowe:

  • Kolektor manometryczny.
  • Termometr cyfrowy.
  • Wykrywacz nieszczelności.
  • Mierniki cęgowe.
  • Uniwersalny tester elektroniczny.
  • Wiatromierz.

Podczas konserwacji bardzo ważne jest przeprowadzenie testu na obecność wilgoci i kwasu w układzie chłodniczym. Dostanie się do układu prowadzi do stopniowego naruszania izolacji napędu sprężarki, korozji elementów wewnętrznych i rur łączących. Do wykrywania zanieczyszczeń stosuje się wzierniki wskaźnikowe i zestawy wskaźników do kontroli kwasowości. Jeśli potrzebujesz doładowania freonem, nasz serwis systemów klimatyzacji w Łodzi jest gotowi Ci pomóc. Nasi eksperci posiadają wszelkie niezbędne narzędzia i wiedzę, aby sprawnie wykonywać pracę. Przeprowadzamy pełny proces wdrożenia systemu klimatyzacji, od stworzenia koncepcji po montaż i serwis.

Napełnianie systemów dzielonych (spli i multi-spli) freonem

Po wykonaniu ogólnego zestawu czynności do czyszczenia i diagnozowania systemu split, specjalista naszego działu serwisowego mierzy poziom zawartego w nim czynnika chłodniczego. Jeśli jego ilość jest niewystarczająca, podejmuje się decyzję o zatankowaniu lub całkowitym uzupełnieniu układu klimatyzacji freonem. W przypadku zastosowania nowoczesnego czynnika chłodniczego, spełniającego wymagania aktualnych norm środowiskowych, urządzenie nie jest tankowane, lecz całkowicie doładowywane. Skorzystaj z naszych usług serwisowych systemów klimatyzacji w Łodzi, nasi specjaliści opanowali wszystkie niuanse tych czynności na odpowiednim poziomie. Monitorujemy wykonanie prac serwisowych zgodnie z umowami z klientami i szybko reagujemy na wszelkie pilne zgłoszenia. Wykonujemy usługi dla różnych obiektów: domów jednorodzinnych, budynków mieszkalnych i biur.

Rekomendowane artykuły