Klimatyzacja Warszawa

Montaż klimatyzacji w Warszawie jest prosty, estetyczny i niedrogi. Klimatyzacja Warszawa – nasi specjaliści dobierają systemy split lub multisplit, biorąc pod uwagę charakterystykę techniczną konkretnego modelu. Taka instalacja składa się z dwóch etapów tzn. prac przygotowawczych i montażu jednostki wewnętrznej.

Etapy montażu klimatyzacji w Warszawie

Zewnętrzna jednostka systemu split jest sercem wyposażenia klimatycznego. Ponieważ tutaj znajduje się sprężarka, wszystkie niezbędne płytki do zasilania, dystrybucji freonu, mikroukładów, które sterują poprawną pracą klimatyzatora bezinwerterowego i inwerterowego. W związku z tym prawidłowa instalacja jednostki zewnętrznej jest bardzo ważna dla dalszej eksploatacji i żywotności sprzętu. Ważne jest, aby zainstalować jednostkę zewnętrzną systemu w miejscach (poza budynkiem), w których jest dostęp do chłodnicy, bezpośredni dopływ świeżego powietrza.

Etap 1 – dostawa klimatyzatora w Warszawie i wstępne prace instalacyjne, przygotowanie do drugiego etapu

Ustalenie daty instalacji.
Przychodzimy na mieszkania lub biura posiadając wszystko, co będzie potrzebne do montażu klimatyzatora tzn. narzędzia i materiały eksploatacyjne.
Przygotowujemy plan lokalizacji jednostek wewnętrznych i zewnętrznych oraz przebieg rurociągu.
Zaznaczamy na ścianie kontury jednostki wewnętrznej oraz miejsce na stroboskop w ścianie.
Wiercimy w ścianie wgłębienie na trasę rury.
Montujemy jednostkę zewnętrzną i montujemy trasę rurową.
Najpopularniejszymi pracami podczas montażu w I etapie są bruzdowanie i wydłużanie trasy freonowej. Montaż jednostki zewnętrznej klimatyzatora powinien również przewidywać dalszą obsługę, która obejmuje tankowanie freonu, czyszczenie, ewentualne naprawy itp. Specjalista od klimatyzacji w Warszawie, który będzie wykonywał prace, musi mieć swobodny dostęp do zaworów znajdujących się z boku jednostki zewnętrznej. Zazwyczaj znajdują się pod plastikową nasadką ochronną. Ważne! Najbardziej odpowiednim miejscem do montażu jednostki zewnętrznej systemu split jest balkon lub miejsce pod zadaszeniem.

Etap 2 – montaż klimatyzatora

Nasi pracownicy zajmujący się montażem klimatyzacji w Warszawie starannie instalują jednostkę wewnętrzną i podłączają urządzenie.
Testujemy i uruchamiamy system dzielony split.

Możliwości klimatyzatorów domowych i biurowych – różnorodność funkcjonalności

Klimatyzacja WarszawaKupując klimatyzację w Warszawie, wszyscy przynajmniej raz w życiu mieli panel sterowania w swoich rękach, nie rozumiejąc przydatności niektórych przycisków. Korzystając z pomocy instrukcji, nie zawsze można znaleźć odpowiedzi na pytania.
Dzisiaj rozważymy bardziej szczegółowo zróżnicowaną funkcjonalność klimatyzatorów:
Tryb chłodzenia – ten tryb ma na celu obniżenie temperatury powietrza w pomieszczeniu do określonych wartości według parametrów.
Tryb grzania – podnosi temperaturę powietrza ogrzewając je w zimnych porach roku.
Osuszanie to parametr, który pozwala na usunięcie nadmiaru wilgoci z pomieszczenia. Równolegle spada nie tylko poziom wilgoci, ale i temperatura powietrza średnio o 1-2°C;
Tryb wentylacji klimatyzatora to wymiana powietrza w pomieszczeniu, gdy powietrze jest mieszane i rozprowadzane równomiernie.
Samooczyszczanie klimatyzatora – oczyszcza system split z kurzu, brudu, osadów dymu papierosowego, grzybów i pleśni poprzez płukanie kondensatem, dmuchanie, a następnie jego spuszczanie.
Sterowanie Wi-Fi – umożliwia zdalne sterowanie klimatyzatorem. Aby aktywować tę funkcję, musisz kupić moduł Wi-Fi i zainstalować aplikację
Technologia inwerterowa – znacznie zminimalizowany poziom hałasu, ograniczone zużycie energii i dokładna obsługa temperatury.
Jonizacja klimatyzacji w Warszawie – kupując u nas klimatyzator z taką funkcją uzyskasz wzbogacenie powietrza ujemnymi cząsteczkami jonów, które je oczyszczają, pomagają zmniejszyć zmęczenie organizmu, nasycając krew.
HEPA – filtr – dokładne oczyszczanie powietrza. Wyłapuje drobne mikroorganizmy: kurz, sierść zwierząt, pyłki itp.
Funkcja ściemniacza – ściemnia podświetlenie wyświetlacza w nocy.
Funkcja I-Feel – wyczuwa tryb w klimatyzatorze za pomocą czujnika, mierzona jest temperatura powietrza, sygnał podawany jest do systemu split, który optymalizuje jego pracę do osiągnięcia komfortowego poziomu. Czujnik jest wbudowany w pilota, dzięki czemu pomiar odbywa się w jego lokalizacji;
Inteligentna funkcja – automatyczna regulacja trybów pracy. Wystarczy nacisnąć jeden przycisk, aby kompresor zoptymalizował mikroklimat pomieszczenia.
Tryb Turbo – klimatyzator włącza mocniejszy przepływ powietrza
Automatyczne odszranianie jednostki zewnętrznej – zimą jednostka zewnętrzna może być pokryta lodem i szronem. Monitoruje środowisko pracy klimatyzatora i rozpoczyna proces odszraniania jednostki zewnętrznej, aby uniknąć oblodzenia.
Auto restart – w sytuacjach awaryjnego wyłączenia klimatyzator przechowuje parametry w pamięci i wznawia je po włączeniu zasilania;
Niewątpliwie wraz z nadejściem wiosny coraz więcej osób myśli o zakupie klimatyzacji w Warszawie. Z każdym dniem temperatura na zewnątrz staje się coraz wyższa, słońce mocniej grzeje, a zatem kwestia wyboru, zakupu i instalacji klimatyzatora jest coraz częściej rozważana.

Rekomendowane artykuły