Kontenery chłodnicze

Kontenery chłodnicze

W przypadku towarów łatwo psujących się istnieje tylko jedna możliwość długiego lub szybkiego transportu kontenerowego – jest to wykorzystanie do transportu kontenery chłodnicze, które gwarantują zapewnienie warunków temperaturowych dla każdego produktu. Kontenery REF są szeroko stosowane na całym świecie, a ich jakość umożliwia wysyłanie produktów ekologicznych, spożywczych i ładunków na duże odległości, zgodnie z zasadami przewozu dotyczącymi temperatury oddziaływania zewnętrznego.

Nieprzerwana praca kontenerów chłodniczych

Kontener chłodniczy – Ref wyposażony jest w agregat chłodniczy. To rodzaj analogu naczepy chłodniczej, ale wśród kontenerów, podłączonych do zasilania. Jest to główny element transportu kontenerów chłodniczych w punktach tranzytowych. W przypadku awarii zasilania Ref nie spełnia swoich funkcji utrzymywania temperatury. Nowoczesne agregaty chłodnicze są bardzo ekonomiczne i pozwalają automatycznie zapewnić niezbędne warunki do transportu.

Bezpieczeństwo ładunku w kontenerach chłodniczych

Gdy agregat chłodniczy nie działa podczas transportu towarowego, kontener przechodzi do kategorii izotermicznej.  Ref – izoterma jest pożądana w transporcie wielu rodzajów towarów, aby zapobiec zawilgoceniu i zmianom temperatury podczas transportu. Przykładem może być transport mebli drewnianych lub plastikowych akcesoriów sportowych. Właścicielowi ładunku łatwiej jest ubezpieczyć się przed ewentualnymi konsekwencjami standardowej wysyłki w kontenerach i zabezpiecza się dostawą ładunku w kontenerze chłodniczym.

Zgodnie z zastosowaniem w zakresie obsługi ładunków magazynowych, kontenery rafowe są bardzo często poszukiwane przez rolnictwo. Aby nie wyposażać drogiego magazynu do przechowywania w agregaty, znacznie łatwiej jest kupić kontener chłodniczy, który jest łatwiejszy w naprawie i konserwacji. Jeśli zepsuje się główny element kontenera chłodniczego, jego instalację można po prostu wymienić na nową lub używaną podobnego typu. Wszystkie kontenery chłodnicze są zunifikowane, a zespół roboczy różnych producentów pasuje do każdego typu kontenera.

Odpowiedni koszt kontenera chłodniczego

Koszt kontenerów chłodniczych jest bardzo zróżnicowany w zależności od stanu technicznego stropu izotermicznego, innych części kontenera oraz roku produkcji agregatu chłodniczego. Wybór kontenera do przechowywania towarów w odpowiedniej temperaturze to również kwestia techniczna, co oznacza, że kupujący będzie musiał przetestować instalację i sprawdzić jakość kontenera. Okres gwarancji na kontenery chłodnicze uzależniony jest od roku produkcji i agregatu chłodniczego. Nowe kontenery REF są kilkakrotnie droższe niż używane.

Wynajem kontenerów chłodniczych

Dopiero zaczynasz działalność, potrzebujesz chłodu tylko na sezon, potrzebujesz tymczasowej rozbudowy magazynu chłodniczego, wtedy wynajem kontenerów chłodniczych jest dla Ciebie odpowiedni. Wynajem magazynów chłodniczych dobrze sprawdza się w przypadku przechowywania towarów wymagających odpowiednich warunków temperaturowych przez określony czas.

  • Minimalne wymagania – wystarczy postawić kontener chłodniczy na płaskiej powierzchni i podłączyć go do sieci elektrycznej 380 V.
  • Mobilność – uniwersalne wymiary i waga kontenerów chłodniczych ułatwiają przeprowadzanie operacji załadunku i rozładunku oraz zapewniają transport w dowolne miejsce.

Kontenery chłodnicze mają zastosowanie w sklepach, na produkcji, w rolnictwie

Każda osoba chodzi do sklepu, jeśli nie codziennie, to na pewno przynajmniej raz w tygodniu. I oczywiście każdy kupujący, niezależnie od dochodów, chce otrzymać świeży, nieuszkodzony produkt. Dotyczy to zwłaszcza kategorii produktów mlecznych, ponieważ ta kategoria jest łatwo psująca się, tj. towary o krótkim cyklu życia. Dlatego trudno wyobrazić sobie sklep, w którym nie ma przynajmniej jednej komory chłodniczej. Świeża żywność, chłodne piwo, mrożone ryby i mięso, wszystko to na długo zachowuje swoją naturalność, tylko dzięki takim sprzętom.

Kontenery chłodniczeWszystkie sklepy muszą być wyposażone w niezbędne komory magazynowe na: mięso, ryby, lody, nabiał i inne produkty. Musi być ich kilka dla każdej kategorii towarów. W końcu każdy produkt wymaga własnych warunków przechowywania i własnego poziomu temperaturowego. Ale oprócz sklepów, kontenery chłodnicze są również wykorzystywane w przemyśle farmaceutycznym. Wiele leków wymaga również odpowiednich warunków przechowywania, w przeciwnym razie ich właściwości lecznicze mogą po prostu się zniszczyć.

Kontener chłodniczy jest często wynajmowany do transportu różnych roślin i do przechowywania kwiatów. Takie kontenery są również potrzebne w restauracjach, hotelach i innych placówkach, w których mogą być potrzebne świeże produkty. Utrzymanie odpowiedniej temperatury dla dowolnego produktu jest kluczem do pomyślnego, dobrze prosperującego biznesu.

Duże kontenery chłodnicze są szczególnie pożądane w produkcji, gdzie ważne jest również przestrzeganie wszystkich standardów przechowywania produktów. A jeśli potrzebujesz na krótki czas, zawsze możesz wziąć kontener chłodniczy na wynajem. Eksperci zawsze pomogą w doborze kontenera o odpowiednim poborze mocy i zakresie temperatur, bo one też mogą się różnić.

Rekomendowane artykuły