Ile kosztuje mycie elewacji?

Ile kosztuje mycie elewacji?

Nie trzeba być specjalistą, aby móc stwierdzić, że niemalże każdy budynek wymaga od nas ponadprzeciętnej troski. Chwilę po postawieniu nowego domu wygląda on cudownie, jednakże po jakimś czasie nie obędzie się bez odnowienia, czyli bez umycia lub wyczyszczenia. Co może mieć wpływ na stopień zabrudzenia ścian? W jaki sposób umyć elewację? Jakie sposoby mycia elewacji możemy wyróżnić? Ile może kosztować usługa mycia elewacji? Odpowiedzi na te pytania znaleźć można w poniższym artykule, do którego przeczytania serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych czytelników. 

Ile kosztuje mycie elewacji?Co może mieć wpływ na stopień zabrudzenia ścian?

Przede wszystkim powinniśmy zdawać sobie sprawę z tego, że istnieje wiele różnych powodów, dla których budynki mogą brudzić się w większym lub mniejszym stopniu. W pierwszej kolejności warto wspomnieć o lokalizacji naszego budynku. Nie trzeba być specjalistą z zakresu budownictwa, aby móc stwierdzić, że ma ona ogromny wpływ na stopień zabrudzenia elewacji. Przykładowo kurz lub inne zanieczyszczenia nieco szybciej będą osiadać się na budynku, jeśli znajduje się on w pobliżu ulicy, zakładu przemysłowego lub pola. Im mniej dzieje się w danej okolicy, tym wolniejsze tempo osiadania zabrudzeń na elewacji. Duże znaczenie ma również wilgoć, o której często zapominamy. Z pewnością wiele osób chciałoby mieć swoją posiadłość w okolicach lasu lub jeziora. Zanim jednak podejmiemy ostateczną decyzję, warto wcześniej odpowiednio się nad tym zastanowić. Wilgoć to bowiem poważne zagrożenie dla domu. Zwiększa się prawdopodobieństwo ataku ze strony grzybów i glonów, a późniejsze usuwanie to niekiedy problematyczna kwestia i wymaga od nas poświęcenia pewnej ilości gotówki. 

W jaki sposób umyć elewację?

Wiele osób z pewnością zastanawia się, w jaki sposób szybko i skutecznie umyć elewację. Wbrew pozorom jest to dość problematyczna kwestia, która wymaga od nas cierpliwości i przemyśleń. Mycie elewacji naszego budynku to poważne przedsięwzięcie, dlatego też musimy podejść do tego incydentu z rozwagą z co najmniej dwóch powodów. Pierwszy z nich to duże prawdopodobieństwo uszkodzenia elewacji. Jest to szczególnie niebezpieczne, kiedy kompletnie się na tym nie znamy i wybierzemy nieprawidłową metodę lub zły sprzęt. Drugim powodem jest konieczność posiadania kompetencji i wiedzy. Nie wystarczy podjąć decyzję na temat czyszczenia elewacji, musimy bowiem zrobić to jeszcze w sposób prawidłowy. Być może lepszym rozwiązaniem jest zatrudnienie fachowca, który upora się z danym zadaniem w krótkim czasie? Niestety trudno jest jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie, bowiem zależy to od wielu czynników. Jednym z nich jest chociażby stopień zabrudzenia, a także wybrana przez nas metoda czyszczenia. Niektóre powinny być stosowane jedynie przez profesjonalistów, w przeciwnym wypadku możemy doprowadzić do przykrego incydentu. Oczywiście nie bez znaczenia jest cena usługi- wartość ta może różnić się w zależności od stopnia zabrudzenia i wielkości powierzchni. 

Jakie sposoby mycia elewacji możemy wyróżnić?

Dużą popularnością cieszy się mycie elewacji za pośrednictwem środków chemicznych. W praktyce jednak metoda zależna jest od tego, z jakiego rodzaju zabrudzeniami mamy do czynienia. Dość trudno jest wskazać jedną, skuteczną metodę, która umożliwiłaby usunięcie wszelkiego typu zabrudzeń. Każdorazowo podejmowane przez nas przedsięwzięcia powinny być przemyślane. Jeśli mamy jakiekolwiek wątpliwości co do tego czy poradzimy sobie z czyszczeniem, warto wybrać się do specjalistów, którzy udzielą nam szybkiej i fachowej pomocy. Przykładowo zupełnie inne środki będą wykorzystywane w przypadku klinkieru, a jeszcze inne do otynkowanej elewacji. Co godne podkreślenia- nie wszystkie rodzaje tynków nadają się do mycia. Dość często stosowane jest mycie elewacji za pomocą myjni ciśnieniowej. W tym przypadku usuwanie zanieczyszczeń polega przede wszystkim na tym, aby myć ściany za pomocą myjki ciśnieniowej. Oczywiście jeśli chodzi o zasadę działania myjek ciśnieniowych- jest ona bardzo łatwa. Zanim jednak zdecydujemy się na taki krok, warto wcześniej zapoznać się z rodzajem dyszy i poziomem ciśnienia wody. Oczywiście tego typu urządzenia mogą mieć różne ciśnienia, warto zainteresować się kwestią tego, jakie będzie najbardziej optymalne w przypadku naszej elewacji.

Ile może kosztować usługa mycia elewacji?

Zastanawiasz się, ile może kosztować usługa mycia elewacji? Dość problematyczne jest wskazanie jednoznacznej ceny. Wahają się one w zależności od tego, jaki jest rodzaj czyszczonej powierzchni, a także jakie zabrudzenia występują. Przykładowo w przypadku powierzchni mineralnych cena za usunięcie kurzu może oscylować w granicach od 5 do 15 zł za metr kwadratowy. Czyszczenie z mchu, pleśni czy też grzybów to koszt od 10 do 20 zł. Nieco inaczej wygląda to w przypadku powierzchni kamiennych i betonowych. Samo usunięcie kurzu może kosztować od 4 do 14 zł, natomiast za mchy, porosty, pleśń i grzyby zapłacić możemy od 7 do 19 zł za metr kwadratowy. 

Rekomendowane artykuły