Nurkowanie ile kalorii?

Nurkowanie ile kalorii?

Czy nurkowanie jest realnym sposobem na utratę wagi? Czy kalorie spalane podczas nurkowania są wystarczające, aby uznać je za ćwiczenia fizyczne? Nurkowanie jest często określane jako “leniwy sport”, ponieważ polegamy na naszej pływalności, aby utrzymać się na powierzchni wody i wykonujemy minimalne ruchy pod wodą, aby oszczędzić nasze zużycie powietrza. Częścią zalecanych praktyk bezpiecznego nurkowania jest wykonywanie jak najmniejszej ilości czynności podczas i po nurkowaniu. Więc ile kalorii jest rzeczywiście spalanych podczas nurkowania? Szkoła nurkowa wskazuje, iż początkowa nauka nurkowania wymaga dużo energii i siły. Tym samym kilkugodzinne szkolenie nurkowe umożliwia spalenie wielu kalorii.

Każdy sport jest dobry

Dobra kondycja fizyczna to coś, do czego dąży większość zapalonych nurków. W materiałach szkoleniowych dla nurków zawodowych jest napisane, że należy prowadzić aktywny tryb życia i dbać o kondycję fizyczną, a także stosować zdrową, zbilansowaną dietę. W końcu bycie niezdrowym, bez formy i z nadwagą może zwiększyć ryzyko choroby dekompresyjnej. Nawet zwykłe, łatwe nurkowanie może spalić znaczną ilość kalorii. Jak wygląda kurs nurkowania dla początkujących? Będziesz pracował nad swoim rdzeniem, pośladkami i mięśniami pleców, ucząc się jak ustawić ciało w pozycji “trymowej”, aby efektywnie poruszać się w wodzie. Będziesz również kopać z bioder i poruszać całą nogą w górę i w dół, gdy używasz płetw prawidłowo. W ten sposób trenujesz swoje ciało od stóp do głów podczas nurkowania. Godzina nurkowania w umiarkowanych wodach może spalić do 600 kalorii. W ciepłych, tropikalnych wodach, kalorie spalane podczas nurkowania spadają do zaledwie 300 kalorii na godzinę.

Kalorie można spalać cały czas

Możemy również rozważyć korzyści płynące z nurkowania poza wodą. Podnoszenie butli, zakładanie ciężarków i noszenie sprzętu nurkowego można porównać do podnoszenia ciężarów i robienia przysiadów na siłowni. Temperatura jest dużym czynnikiem w obliczaniu kalorii, które spalasz podczas nurkowania. Twój organizm dąży do utrzymania temperatury ciała 37°C, co oznacza, że w zimniejszych wodach twoje ciało pracuje ciężej, aby utrzymać ciepło, co oznacza, że spalasz więcej kalorii. Funkcje metaboliczne organizmu są zwiększone w celu wytworzenia ciepła. Ponadto, woda odbiera od nas ciepło około 20-25 razy szybciej niż powietrze. To dlatego nasze ciała pracują w tropikalnej wodzie, która jest wciąż chłodniejsza niż temperatura naszego ciała, aby zapobiec wychłodzeniu. Aby porównać te liczby, 600 kalorii na godzinę to mniej więcej tyle samo, co jogging, a 300 kalorii na godzinę jest porównywalne z wędrówką.

Nurkowanie ma wiele korzyści

W rzeczywistości, kalorie spalane podczas nurkowania są tak wysokie, że sport ten może zostać uznany za skuteczny w kwestii gubienia zbędnych kilogramów. Jeśli jesteś na wyprawie nurkowej i bierzesz udział w wielu nurkowaniach dziennie, możesz cieszyć się tym piwem pod koniec dnia bez poczucia winy. I tymi ciasteczkami podczas przerwy na powierzchni. Najlepsze w nurkowaniu i spalaniu kalorii jest to, że nawet nie zdajesz sobie sprawy, że ćwiczysz! Jeśli zamierzasz nurkować, to musisz być sprawny i zdrowy, aby to robić. Zdrowie fizyczne jest ważne, aby poprawić swoje wyniki i doświadczenie podczas nurkowania, a także jest niezbędne ze względów bezpieczeństwa. Nadwaga lub brak kondycji mogą prowadzić do różnych problemów podczas nurkowania. Większość nurków musi uważać na to, co je podczas nurkowania.

Szybkie spalanie kalorii?

Jeśli myślisz, że schudniesz, kiedy zaczniesz nurkować, to czeka cię nie lada gratka. Większość doświadczonych nurków zaczyna zauważać spadek wagi po pewnym czasie nurkowania. Również, jeżeli będziesz się dobrze odżywiać, zauważysz, że tracisz na wadze. Możesz regularnie spożywać różne rodzaje posiłków i przekonać się, że nie ma to wpływu na Twoją wagę. Więc jeśli Twoim głównym celem nurkowania jest utrata wagi, to na pewno Ci pomoże. Niektórzy z was mogą tego nie wiedzieć, ale nurkowanie zużywa dużo energii od nurka. Jeśli pójdziesz nurkowanie, a następnie będzie zrozumieć, jak ważne jest, aby mieć kontrolę nad plecami. Innym powodem spalania tak wielu kalorii jest proces termoregulacji organizmu, co oznacza, że musi utrzymać temperaturę rdzenia 98o Fahrenheita, więc zobaczysz, że twoje ciało spala kalorie w szybszym tempie.

Pokochaj ten niezwykły sport!

Kursy nurkowe to idealny pomysł na prezent. To nie tylko ogromne korzyści dla zdrowia, ale i dla samopoczucia. Nauka czegoś nowego jest fascynująca. Kurs na nurka obejmuje wiele godzin intensywnej nauki, która przynosi fantastyczne efekty. Umiejętność pływania pod wodą, gdzie można z bliska obserwować podwodny świat to nie lada gratka. Sport ten staje się coraz popularniejszy na całym świecie. Wiele biur podróży oferuje wycieczki skupione wokół nurkowania. Piękne miejsca i krystalicznie czyste wody – w takim otoczeniu natury zdecydowanie szybciej można nauczyć się nurkowania. Nurkowanie to sport dla każdego, spróbuj i Ty!

Rekomendowane artykuły