Na ile jest wszywka alkoholowa?

Na ile jest wszywka alkoholowa?

Na ile jest wszywka alkoholowa? Niektórzy alkoholicy są w stanie zmniejszyć spożycie alkoholu. Ten proces nazywa się „piciem umiarkowanym”. Kiedy to podejście nie jest już skuteczne, najlepszym celem leczenia jest całkowite zaprzestanie picia alkoholu. Ten stan nazywa się abstynencją. Dla wielu osób z alkoholizmem bardzo trudno jest całkowicie rzucić picie. Staraj się jednak unikać alkoholu w jak największym stopniu. Bardzo ważną rolę w tym procesie odgrywa wspieranie rodziny i przyjaciół.

Wiele osób z problemami alkoholowymi nie zdaje sobie sprawy, że ich picie wymyka się spod kontroli. Leczenie uzależnienia od alkoholu zaczyna się od decyzji osoby uzależnionej – tak, chcę się leczyć! Te słowa są rozwiązaniem, bo tylko wolna wola alkoholika może skłonić go do zmiany. Rehabilitacja alkoholowa prywatnie zapewnia pacjentom spersonalizowane podejście i skuteczne leczenie alkoholowe. Traktowanie prywatne lub publiczne – to nie ma znaczenia. Liczy się to, że ktoś chce zmienić swoje życie na lepsze.

Kroki w leczeniu uzależnienia

Pierwszym krokiem w leczeniu jest uświadomienie osobom uzależnionym, jak destrukcyjny wpływ ma ich picie na ich życie i ich bliskich. Badania pokazują, że osoby uzależnione od alkoholu częściej szukają leczenia, jeśli mają wsparcie rodziny, przyjaciół lub pracodawców. Najlepiej przestać pić w sposób kontrolowany. Nagłe i niekontrolowane wycofanie może zagrażać życiu. Walka z uzależnieniem od alkoholu to trudny czas dla każdego, nie tylko dla samego uzależnionego. Leczenie uzależnienia od alkoholu powinno odbywać się z pomocą profesjonalisty. Wszystkie ośrodki leczenia uzależnień od alkoholu mają dostęp do doświadczonych specjalistów, którzy pomagają wielu alkoholikom w powrocie do zdrowia. Chociaż jest to zwykle problem psychologiczny i nie można go bezpośrednio leczyć lekami, leki mogą pomóc uzależnionemu wytrzeźwieć. Esperal https://odoklinika.pl/esperal-poznan-wszywki/ wykorzystuje ten sam składnik aktywny, co Antabuse stosowany w USA, ale zamiast pigułki jest to implant umieszczany pod skórą. Jak działa ten lek i jakie są jego główne zalety?

Rola wszywek alkoholowych

Na ile jest wszywka alkoholowa?
Na ile jest wszywka alkoholowa?

Esperal (disulfiram) to silny lek, który zapobiega wytwarzaniu przez organizm enzymów rozkładających alkohol w organizmie, powodując silną reakcję w niewielkich ilościach. Działa w ciągu kilku minut, a ponieważ to prawdziwy implant, a nie pigułka, którą dobrowolnie przyjmujesz raz dziennie, działa cały czas. Nawet najmniejsza ilość alkoholu w organizmie jest reakcją przypominającą kaca, ale o wiele cięższą. Ból głowy, zawroty głowy, nadmierne pocenie się, spadek ciśnienia krwi, przyspieszenie akcji serca, hiperwentylacja, a nawet skrajny niepokój.

Skutki picia alkoholu podczas wszczepiania implantu mogą utrzymywać się do 10-12 godzin i rozpocząć kilka minut po pierwszym łyku alkoholu. Disulfiram to nie tylko wódka lub likier – działa równie dobrze na piwo, cydr, czekoladę alkoholową, a nawet niektóre leki oparte na niskiej dawce alkoholu. Jest to bardzo silny lek, który może wyeliminować twoją niechęć do alkoholu. O to właśnie chodzi. Dla tych, którzy odrzucają ideę etykiet alkoholowych, rozwiązaniem może być zamknięty ośrodek dla alkoholików.

Ukryty efekt leczniczy

Esperal, lub w skrócie disulfiram, jak jest obecnie znany, jest używany w krajach Europy Wschodniej jako implant wspierający narkomanów walczących o trzeźwość. Jeśli musisz codziennie zażywać leki, ktoś powinien ci przypomnieć, a nawet zmusić, jeśli tego potrzebujesz. Implanty nie mają takiego ryzyka. Osoba uzależniona może nawet nie pamiętać, że ma implant, a jeśli zapomni i posmakuje alkoholu, boleśnie zapamięta mały, ale bardzo skuteczny implant. Główna hipoteza implantu polega na tym, aby ludzie mieli awersję do alkoholu. Ludzie usiłujący rzucić picie potrzebują zachęty, aby powiedzieć im, że alkohol nie jest prawdziwym rozwiązaniem i że zaszkodzi im bez maskowania bólu psychicznego, do którego przywykł.

Plusy i minusy wszywek alkoholowych

Oczywiście jedną z głównych zalet implantu przeciwnapadowego jest to, że działa on cały czas i nie można go wyjąć, kiedy jest potrzebny. W ten sposób jest skuteczniejszy niż pigułka, którą możesz wyrzucić, gdy czujesz, że potrzebujesz drinka lub przerzucić się na witaminę, aby udawać, że troszczysz się o swoich bliskich. Ale to nie wszystko. Esperal (disulfiram) działa przez około 12 miesięcy, co oznacza, że ​​pozostaje w organizmie dłużej niż zwykłe leki uzależniające. Możesz łatwo włączyć to do swojego programu, rozpoczynając detoks, a następnie zacznij brać implant disulfiramu, aby zbudować awersję do alkoholu, podczas gdy próbujesz rozwiązać swój problem i widzisz, że alkohol nie jest rozwiązaniem. Wadą implantu alkoholowego jest to, że można go ponownie usunąć, jeśli chcesz. Nie ma prawa, które mówi, że narkomani mogą zostać zmuszeni do wszczepienia implantów i udania się na odwyk, aby przestać pić.

Rekomendowane artykuły